Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Návod ako sa zúčastniť Kusama parachain aukcie – Phala Network a vysoké odmeny ako bonus

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Je to už niekoľko dní, čo odštartovali ostré parachain aukcie na testovacej sieti Polkadotu – Kusama. Aktuálne beží v poradí štvrtá aukcia, ktorej najväčším favoritom je zatiaľ projekt Phala Network, ktorý vedie aj samotný crowdloan medzi ostatnými projektami, čo znamená, že zatiaľ vyzbierali najviac KSM spomedzi konkurentov. Aukcia o štvrtý slot končí 13. júla, čiže je ešte dosť času zúčastniť sa. V článku si preberieme podrobný návod, ako sa zúčastniť crowdloanu projektu Phala Network.

Phala Network v skratke

Phala Network je služba cloud computingu chrániaca súkromie, ktorá ponúka výpočtový výkon porovnateľný s existujúcimi cloudovými službami a chráni súkromie spravovaných programov. Na základe hybridnej architektúry TEE-Blockchain môžu vývojári nasadiť dôverné smart kontrakty bežiace vo vnútri TEE Enclaves v CPU. Phala je založená na substrate a plánuje bežať ako parachain ekosystému Polkadot. Ako člen parachain cross-chain ekosystému Polkadot bude Phala schopná poskytnúť výpočtový výkon iným blockchainovým aplikáciám a zároveň chrániť dátovú vrstvu. Celkovo je veľmi náročné vysvetliť podstatu tohto projektu čo najjednoduchšie, pretože sa jedná o veľmi technický projekt. Aktuálne Phala súťaží o parachain slot na testovacej sieti Kusama, kde vystupuje ako Khala.

Parachain aukcie

Ako už bolo spomenuté vyššie, aktuálne sa súťaží už o 4 parachain slot, kde je favoritom práve Phala (Khala). Viac o parachainoch a samotnej sieti Kusama a Polkadot si môžete pozrieť v tomto dobre spracovanom článku.

Phala Crowdloan

Prejdeme priamo k návodu, ako sa zúčastniť crowdloadu Phala.

  • Kliknite na TENTO LINK (obsahuje referral, ktorý vám pridá 0,5% bonus). Otvorí sa vám web, ktorý vidíte nižšie.

  • V pravo hore kliknite na Connect wallet, následne si budete musieť vytvoriť Polkadot.js rozšírenie do Firefox alebo Chrome. Až si vytvoríte toto rozšírenie, v pravo hore kliknete na ikonu Polkadotu a vytvoríte si novú peňaženku.
  • Keď máte vytvorenú peňaženku, choďte v tomto rozšírení do nastavení a prepnite sieť na Kusama Relay Chain. To vám zmení adresu. Detaily vidíte na obrázku nižšie. V tomto momente už vám len ostáva ísť do vašej peňaženky/burzy, kde máte KSM a pošlete ich na túto adresu.

  • Po prevedení KSM na túto peňaženku len refreshnete web Phala Crowdloan a na ľavej strane si vyberiete koľko KSM chcete delegovať. Následne vykonáte prevod a hotovo!

Odmeny

Samozrejme najväčším lákadlom sú samotné odmeny. Pozrieme sa teda na princíp, ako to všetko funguje. Phala súťaží o slot, ktorý trvá takmer rok. V prípade výhry slotu budú vaše KSM uzamknuté v sieti po celú dobu, pričom budú zároveň aktívne v rámci stakingu. Ako vidíte na hlavnom webe crowdloanu, aktuálne je ročne zhodnotenie KSM 14%, čo je slušné. V prípade prehry sa KSM vrátia späť (ak daný projekt nesúťaží viac krát po sebe na viac slotov)

Okrem tohto dostanete za každú jeden KSM vložený do crowdloanu aj 150 PHA tokenov, pričom aktuálne 1 PHA stojí približne 0,8 USD. Distribúcia PHA je nasledovná – 33% PHA dostanete hneď po výhre slotu, 67% PHA sa bude distribuovať postupne v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Aktuálne KSM nazbierané týmto projektom by znamenali rozdelenie 18 000 000 PHA, z čoho 6 000 000 by bolo rozdaných okamžite. Aktuálne množstvo PHA v obehu je 180 000 000, čiže by sa jednalo o 3% nárast množstva v obehu, čo nie je taký obrovský skok, aby spôsobil prípadný pokles na hodnote.

Záver

Phala je len jedným z mnohých adeptov na výhru parachain aukcie. Viaceré projekty fungujú na podobnom princípe a je len na vás, či a ktorý projekt si vyberiete a podporíte. Jedno je však isté – v prípade výberu správneho projektu, ktorý bude v budúcnosti úspešný, môžete slušne zarobiť a získať zadarmo cenné tokeny! Dávajte si však obrovský pozor na podvody a krádeže. Parachain aukcie lákajú aj podvodníkov.

Kryptomena PHA bola takisto veľmi úspešná a zisková aj pri trading botoch, vďaka svojej vysokej volatilite. Pokiaľ vás zaujímajú trading boti, viac informácií nájdete nižšie.

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Phala Network

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.