Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

„Buy rumor, sell news“ – Pomôcka, ktorá vám môže zabezpečiť zisk a pochopiť trh

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Poznáte to – je oznámená nejaká dlho očakávaná udalosť, pričom pri jej spustení sa dramaticky prepadne cena samotného aktíva. Mnohým nováčikom to nedáva žiadnu logiku. Preto si v dnešnom článku preberieme, čo znamená fráza „buy rumor, sell news“. Pomôže vám to pochopiť samotný trh a v neposlednom rade vám to môže zabezpečiť aj slušný zisk.

Čarovná fráza

Pri obchodovaní s kryptomenami je medzi obchodníkmi a investormi táto fráza veľmi obľúbená. Ak sa o nejakej kryptomene šíria rôzne zaujímavé špekulácie, ktoré majú nejaké reálny podklady a vysokú pravdepodobnosť, že je to pravda, investori radi špekulujú a nakupujú takéto kryptomeny ešte pred zverejnením oficiálnych oznámení, prípadne v dostatočnom predstihu pred samotným „dňom D“. Následne po zverejnení a uskutočnení samotnej udalosti, keď väčšina ľudí robí prvotné nákupy, tí šikovní už predávajú v slušnom zisku.

Pozrite si aj: Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 90 USD)

Možností a konkrétnych príkladov je vo svete kryptomien hneď niekoľko. Medzi najbežnejšie môžeme zahrnúť rôzne špekulácie ohľadom pridania na veľké burzy, významný update siete, veľký (cenný) airdrop, spustenie vlastného mainnetu a podobne.

Mnoho nováčikov bohužiaľ nastupuje do týchto udalostí až keď už tí šikovní predávajú. Ako tomu zabrániť? Jednoducho. Zameriavajte sa viac na samotné špekulácie, ktoré sa šíria krypto skupinami, fórami a podobne. Napríklad ak gigant Grayscale oznámi, že pridáva do svojho zoznamu kandidátov nové kryptomeny, môžete si vytipovať najpravdepodobnejšieho favorita a nakúpiť už v predstihu. Následne, ak ste mali pravdu a Grayscale skutočne po nejakej dobe oznámi pridanie dotyčnej kryptomeny do svojho aktívneho portfólia, hodnota takmer určite porastie a vy môžete v zisku predávať, zatiaľ čo tí nevedomí v tomto momente len nakupujú. Prípadne ak ste long-term investor, vyhliadnite si nejaké veľké udalosti, ktoré sa majú uskutočniť až za niekoľko mesiacov. Tu však vstupuje riziko toho, že neviete kam sa za tú dobu pohne celý trh s kryptomenami.

Praktické príklady

Praktických príkladov je hneď niekoľko, ukážeme si dva z posledných ukážkových „buy rumor, sell news“.

Nejedná sa o nikoho iného, než o Elona Muska a DOGE. Všetko to odštartoval tweet 28.4. na jeho profile, ktorý vidíte nižšie. Jednalo sa o veľkú špekuláciu, pričom po zverejnení tohto tweetu cena DOGE stúpla o približne 15% na 0,33 USD. Každý bol zvedavý, čo sa odohrá 8. mája, no skúseným obchodníkom bolo hneď jasné, kam sa v ten deň cena pohne. Počas nasledujúcich dní rástla cena DOGE až na svoje ATH na 0,74 USD, ktoré DOGE dosiahol práve 8. mája tesne pred začiatkom relácie SNL. Medzi poslednými naskakovali do tejto špekulácie práve nováčikovia, zatiaľ čo skúsení investori mali už dávno predané v zisku a otvárali short pozície, ktoré boli „tutovkou“.

Pozrite si aj: Význam stakingu a farmingu je väčší, než si myslíte – V bear markete môžu naakumulovať obrovské zisky

Stalo sa to, čo bolo jasné od začiatku – hodnota DOGE sa výrazne prepadla až na 0,41 USD tesne po tejto udalosti. Skúsení obchodníci teda zarobili na tejto udalosti aj na longu aj na shorte, zatiaľ čo začiatočníci, ktorí naskakovali na rozbehnutý vlak ostali v mínuse približne 40%.

Druhým príkladom je oznámenie Coinbase, že pridajú kryptomenu Cardano do svojho portfólia. Toto oznámenie okamžite vyvolalo plynulý rast hodnoty ADA. Cena behom pár dní vystúpala z 1 USD na 1,43 USD, pričom po pridaní ADA na Coinbase sa okamžite cena prepadla o 20%, z čoho boli nováčikovia dosť zmätení.

Pozrite si aj: Polkadot vs. Cosmos – Podobné vlastnosti a ciele, ale ktorý z nich má väčšiu šancu uspieť?

Zhrnutie

Pokiaľ chcete byť v kryptomenách úspešní, musíte byť o krok vpred pred ostatnými. To však vyžaduje pomerne veľa času na študovanie zdrojov a noviniek z oblasti kryptomien. Nezabúdajte, že pokiaľ sa nejaká dlho zverejnená udalosť chýli k „dňu D“, je dosť možné, že cena sa po danej udalosti prepadne, pretože napätie a vysoké očakávania ju často vyženú vyššie, než je reálna hodnota danej udalosti/informácie.

Parachain aukcie – Možnosť ako získať zadarmo kvalitné kryptomeny

Víťaz 4. parachain aukcie je známy, začína posledná 5. aukcia – Toto je najväčší favorit

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.