Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

NFT mánia pokračuje, trh OpenSea posledný týždeň zdvojnásobil objemy

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Prvá vlna NFT na jar tohto roka spľasla tak rýchlo ako prišla. Výrazne tomu dopomohol aj pád celého trhu s kryptomenami a vyzeralo to, že oblasť NFT pomaly upadne. So vznikom NFT blockchcain hier na čele s Axie Infinity sa však oblasť NFT opäť naštartovala a dosahuje rekordné hodnoty. Len za posledný mesiac stúpli objemy z predaja NFT o rekordných 900%, pričom najväčšie NFT trhovisko posledný týždeň zdvojnásobilo svoje objemy cez 2 miliardy USD.

Obrovský rast, zo širšieho hľadiska však stále nízky

Hoci NFT sektor posledné týždne prudko rastie, v porovnaní s celkovou kapitalizáciou kryptomien sú to stále nízke hodnoty. Pokiaľ si vezmeme do úvahy NFT blockchainy, podľa informácií z webu Coinmarketcap je ich trhová kapitalizácia stále len 35 miliárd dolárov, čo je v porovnaní s celkovou kapitalizáciou kryptomien na úrovni 2 biliónov (2000 miliárd) stále veľmi mizivé percento.

Najväčším trhoviskom NFT zberateľských kariet je neohrozene OpenSea.io. Až 97% všetkých objemov z predaja NFT pochádza práve z tejto platformy. Trh OpenSea dokonca len za posledný týždeň zdvojnásobil svoje predajné objemy približne z jednej miliardy na viac než dve.

Je to z dôvodu, že najžiadanejšie a najdrahšie NFT kolekcie sa dajú predávať práve tu. Najväčšie objemy pochádzajú z predaja CryptoPunks. Za posledný týždeň stúpli objemy z top najpredávanejších NFT kolekcií o stovky percent, čo značí enormný, možno až nezdravý záujem.

Miliónoví CryptoPunks

Najväčšia pozornosť je aktuálne zameraná na NFT CryptoPunks. Ich počet je 10 000 a je konečný. Niektoré ceny jednotlivých CryptoPunkov boli dokonca v miliónoch dolárov.

Dokonca aj spoločnosť Visa nedávno zakúpila jedného CryptoPunka za 150 000 dolárov, respektíve 49,5 ETH. K ich nákupu sa vyjadrili nasledovne:

„Myslíme si, že NFT budú hrať dôležitú úlohu v budúcnosti maloobchodu, sociálnych médií, zábavy a obchodu. Aby sme pomohli našim klientom a partnerom zúčastniť sa, musíme z prvej ruky porozumieť požiadavkám na infraštruktúru, nákup, skladovanie a využitie NFT. Náš nákup CryptoPunka je len začiatok našej práce v tomto priestore.“

CryptoPunks, považovaný za jeden z prvých veľkých projektov NFT sektora, vytvorili vývojári Matt Hall a John Watkinson prostredníctvom svojej spoločnosti Larva Labs. Každý avatar sa vyznačuje iným súborom algoritmicky priradených charakteristík. 

Prečítajte si zaujímavé novinky

USDC chce byť 100% krytý dolárom do 1 mesiaca – Stratí Tether svoje dominantné postavenie?

Pôjde token ALICE vďaka svojej hre po vzore AXS a zažije rast cez 1000%?

Trading boti aktuálne dosahujú najväčšie zisky za posledné mesiace. Vyskúšať si ich môžete aj vy!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Coinmarketcap

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.