Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Pôjde token ALICE vďaka svojej hre po vzore AXS a zažije rast cez 1000%?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Už je to pár mesiacov od doby, kedy bol token ALICE pridaný na burzu Binance. Posledné obdobie však opäť nastal NFT boom, kedy sú populárne blockchain hry s NFT predmetmi. Asi každý videl, čo zažil token AXS vďaka hre Axie Infinity. Dokáže aj ALICE vďaka svojej hre My Neighbor Alice (MNA) niečo podobné?

Viaceré faktory naznačujú, že áno

Ak sa pozrieme na ALICE a na on-chain a fundamentálne faktory, ktoré by mohli ovplyvniť, či tento token takisto dosiahne 1000% rast, viaceré sa budú prikláňať k tomu, že to pravdepodobné je.

– Trhová kapitalizácia ALICE je iba 400 miliónov USD, čo je približne 11x menej než má AXS.

– Pomer denných obchodovaných objemov voči trhovej kapitalizácii ALICE je 0,9, čo naznačuje veľmi vysoký záujem o túto kryptomenu. Hoci sú často podceňované, objemy sú kľúčovým prvkom cenového vývoja. Len pre porovnanie, klasické objemy v pomere ku kapitalizácii bývajú zvyčajne medzi 0,1 až 0,2. Pokiaľ sa pozrieme na týždenný graf, posledné týždne sú objemy na nových maximách.

– ALICE je na Binance, čo je dôležitý faktor z hľadiska prístupnosti tohto tokenu čo najviac ľuďom. Vďaka tomuto faktoru ALICE vďačí za vyššie spomenuté vysoké denné objemy. Binance je v podstate jediná veľká burza, kde tento token nájdete. 75% všetkých objemov sa obchoduje práve tu.

– Aj napriek vysokým objemom je ALICE stále pod svojim ATH. To tento token dosiahol hneď po pridaní na Binance, kedy je volatilita obrovská a je spôsobená market príkazmi v prvých sekundách po zverejnení. Prvá denná sviečka sa však zavrela okolo 20-22 dolárov a túto zónu kryptomena ALICE zatiaľ neprekonala. Zvýšené objemy jej však môžu výrazne pomôcť a naštartovať ju na nové maximá.

– Z fundamentálneho hľadiska je na tom ALICE takisto veľmi dobre. O týždeň sa spúšťa verejná pre-alpha verzia hry My Neighbor Alice. Fanúšikovia si tak budú môcť prvý krát vyskúšať okresanú verziu tejto hry a splniť si pár herných úloh. Dojmy z hry môžu výrazne ovplyvniť ďalšie smerovanie ALICE.

– V septembri prebehne ďalší predaj NFT pozemkov/parciel v hre.

– Plná verzia hry by mala prísť budúci rok niekedy na jar. To je ešte približne 6 mesiacov, počas ktorých sa toho môže udiať na trhu s kryptomenami veľmi veľa. Týchto 6 mesiacov však dáva fanúšikom príležitosť nakupovať token ALICE a takisto aj herné NFT predmety a pozemky v oveľa priaznivejšej cene. V prípade spustenia plnej verzie hry môže nastať boom podobný tomu pri Axie Infinity.

– Jedná sa o farmársku animovanú hru, ktorá v oblasti blockchain NFT hier zatiaľ nemá konkurenciu. Väčšina aktuálnych blockchain NFT hier má charakter zberateľských kariet. Z tohto hľadiska si MNA môže vypracovať silný monopol v tejto oblasti – samozrejme za predpokladu, že o túto hru bude veľká záujem.

– Jedná sa o play-to-earn model, čo znamená, že v tejto hre môžete zarábať reálne peniaze (prostredníctvom kryptomien) či už predajom NFT predmetov, prenájmom pozemkov a podobne.

– Dôležitý je fakt, že hra bude od svojho začiatku dostupná na platforme Steam, čo opäť otvára dvere širokej verejnosti a mnohým hráčom.

– O aktuálnej popularite ALICE svedčí aj ich Twitter účet, kde pred pár dňami prekonali hranicu 100 000 sledovateľov.

Možné riziká

Netreba zabúdať aj na druhú stranu mince. Hoci je rizík pri tejto kryptomene menej ako pozitív, je dôležité ich spomenúť. Medzi najväčšie riziko patrí fakt, že ALICE stavuje v podstate všetko na jednu kartu – svoju hru. Pokiaľ táto hra nebude spĺňať očakávania hráčov a nebude atraktívna, spolu s upadajúcou hrou upadne aj token ALICE. Dôležité bude tiež sledovať samotný trh s kryptomenami ako ja záujem o oblasť NFT hier. Trendy sa v oblasti kryptomien menia rýchlo, na to netreba zabúdať. NFT hier začínajú vznikať vo veľkom a je takisto možné, že počas nasledujúceho pol roka vznikne hra podobná MNA, ktorá môže teoreticky pretiahnuť fanúšikov tejto hry na svoju stranu.

Je samozrejme na vašom osobnom zvážení, či je pre vás ALICE lákavou investíciou, alebo nie. V tomto článku sme sa snažili objektívne zhrnúť všetky možné pozitíva a negatíva, no odporúčame vám urobiť si vlastný prieskum a následne názor, a podľa toho sa rozhodovať.

Prečítajte si zaujímavé novinky

USDC chce byť 100% krytý dolárom do 1 mesiaca – Stratí Tether svoje dominantné postavenie?

Pancakeswap výrazne zníži infláciu svojho tokenu – Zamieri CAKE na nové maximá?

Trading boti aktuálne dosahujú najväčšie zisky za posledné mesiace. Vyskúšať si ich môžete aj vy!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.