Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

USDC chce byť 100% krytý dolárom do 1 mesiaca – Stratí Tether svoje dominantné postavenie?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Téma stablecoinov býva vo viacerých smeroch veľmi kontroverzná, z dôvodu, že hoci sa má jednať o token krytý 1:1 voči doláru, vo väčšine prípadov sú tieto tokeny kryté hotovosťou len z veľmi malej časti. Tento problém chce zmeniť stablecoin USDC od spoločnosti Circle, pričom oznámili, že do konca septembra tohto roka budú ich tokeny 100% kryté hotovosťou.

Smelé vyhlásenie spoločnosti Circle

Spoločnosť Circle 22. augusta vydala vyhlásenie, v ktorom hovorí, že do konca septembra tohto roka bude 100% ich USDC tokenov krytých dolármi v hotovosti.

USDC je druhý najväčší stablecoin na trhu, s kapitalizáciou takmer 27 miliárd dolárov. Prvenstvo si zatiaľ neohrozene drží USDT s kapitalizáciou cez 75 miliárd dolárov. Tether je však kontroverzným stablecoinom s niekoľkými súdnymi spormi z dôvodu pochybností o 100% krytí jeho tokenov. Je známe, že USDT tokeny sú len z malej časti kryté hotovosťou, pričom väčšinou je krytý komerčnými papiermi, dlhopismi a podobne. To môže predstavovať potencionálny problém, na čo poukazovali viaceré známe osobnosti. Nájdu sa však aj oponenti, ktorí tieto vyjadrenia označujú len ako „Tether FUD“ a neprikladajú im žiadnu dôležitosť.

USDC však ide opačnou cestou. Spoločnosť Circle už skôr v tomto mesiaci naznačila, že digitálnou bankou s úplnými rezervami v USA. Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Jeremy Allaire ohľadom tohto plánu povedal:

„Veríme, že bankovníctvo s úplnými rezervami, postavené na technológii digitálnych mien, môže viesť nielen k radikálne efektívnejšiemu, ale aj k bezpečnejšiemu a odolnejšiemu finančnému systému.“

Súkromné spoločnosti vs. banky

Zdá sa, že tento projekt má tiež podporu guvernéra Federálneho rezervného systému Christophera Wallera, ktorý podporuje vytváranie digitálnej meny súkromného sektora na rozdiel od digitálnej meny centrálnej banky, ktorá je vo svete stále viac obľúbená práve medzi bankami. Súkromný sektor už vyvíja lacnejšie alternatívy platieb, aby mohol konkurovať bankovému systému. 

Stablecoiny sa však v poslednom čase dostávajú pod rastúcu regulačnú kontrolu, pretože predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzy uviedol, že by sa na ne mali vzťahovať zákony o cenných papieroch. To odzrkadľuje podobné poznámky ministerky financií Janet Yellenovej, ktorá už skôr vyzvala na väčšiu reguláciu oblasti kryptomien a uviedla, že stablecoiny predstavujú riziko pre finančný systém a národnú bezpečnosť.

S prichádzajúcim tlakom regulácií je dosť možné, že sa bude viac prizerať na transparentné krytie všetkých stablecoinov. To môže predstavovať potencionálny problém pre niektoré stablecoiny vrátane Tetheru. Bude zaujímavé sledovať, či záujem o USDC v momente, kedy bude 100% kryt hotovosťou, stúpne alebo ostane rovnaký.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Futbalové kryptomeny – Vznik, využitie a dôvody, prečo môžu byť v budúcnosti úspešné

Pancakeswap výrazne zníži infláciu svojho tokenu – Zamieri CAKE na nové maximá?

Trading boti aktuálne dosahujú najväčšie zisky za posledné mesiace. Vyskúšať si ich môžete aj vy!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Yahoo Finance

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.