Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Solana (SOL) valcuje trh – 5 dôvodov, prečo sa jej tak darí

Článok

Solana
Canva.com

Kryptomena Solana (SOL) posledné týždne doslova valcuje celý trh a nemá konkurenciu. Je to len pár dní, čo sa dostala do TOP10, no aktuálne už zo siedmej priečky začína atakovať TOP5. Dôvody tohto rastu však nie sú žiadnou záhadou a dnes si o nich povieme viac.

1. NFT mánia

Nie je prekvapením, že jedným z dôvodov rastu je práve NFT. Aktuálne si táto oblasť získava obrovskú pozornosť vďaka vidine rýchleho zárobku. Rast celej oblasti NFT posledné týždne exponenciálne rastie, pričom tento rast je až v stovkách percent.

Na Solane vznikol veľký NFT ekosystém, na ktorý je treba kryptomenu SOL – to vyvíja nákupný tlak na samotnú kryptomenu a ženie ju nahor.

NFT ekosystém Solana, Zdroj: Chubk.com

2. Vzniká tu množstvo projektov

Na sieti Solana je postavených viac ako 400 projektov vrátane rôznych aplikácií decentralizovaného financovania (DeFi). Decentralizované financie sú zastrešujúcim pojmom pre množstvo projektov, ktoré odstraňujú sprostredkovateľa (často banky) z finančných transakcií. FTX a Alameda Research postavili na sieti svoju decentralizovanú kryptomenovú burzu s názvom Serum, ktorá je hostiteľom aj stále obľúbenejšieho USDC stablecoinu. Platformu používa aj ďalšia z kryptohviezd tohto mesiaca, Audius (AUDIO), čo môže byť tiež faktorom nárastu cien kryptomeny Solana. Začiatkom tohto mesiaca si TikTok navyše vybral Audius za partnera pre streamovanie.

Exploring the Solana Ecosystem - The TIE Research

Ekosystém Solana, Zdroj: Coin98

3. Lepšia alternatíva ETH

Kategória sama o sebe. Ethereum bola prvou kryptomenou s funkciou smart kontraktov a mnoho kryptomien odvtedy nasledovalo tieto kroky. Väčšina decentralizovaných aplikácií je stále postavená na Ethereu, ale sieť bojuje s preťažením a vysokými poplatkami. Výsledkom je, že vývojári aj investori hľadajú efektívnejšie alternatívy. Solana je jedným z radu programovateľných blockchainov, ktoré bojujú o prvenstvo v tejto oblasti, kde zatiaľ kraľuje ETH.

4. Wormhole

Wormhole, v preklade červia diera ponúka spôsob, ako ľahko premosťovať rôzne siete. V súčasnej dobe blockchainy nie sú veľmi dobré vo vzájomnej spolupráci a ich prepojenie bolo nemožné, prípadne náročné. To bol ďalší kameň úrazu z hľadiska rastu. Bolo by to ako mať dvoch poskytovateľov bezdrôtových služieb, ktorí by medzi sebou nemohli komunikovať. Podľa webu Coindesk môžu projekty teraz používať Wormhole na rýchly a lacný presun kryptomien medzi sieťou Ethereum a Solanou. Solana tvrdí, že ďalším krokom bude prepojenie s Terra (LUNA) a Binance smart chainom.

Wormhole: A bidirectional, decentralized ERC-20 ⇄ SPL token bridge between Ethereum and Solana | Solana: Build crypto apps that scale

Wormhole, Zdroj: Solana

5. Rýchlosť

Solana je v súčasnosti jedným z najrýchlejších blockchainov. Tvrdí, že dokáže spracovať cez 50 000 transakcií za sekundu (TPS) za cenu nižšiu ako 0,01 USD za transakciu. Nielenže je to konkurencieschopné so spoločnosťami ako Visa, ale Solana hovorí, že sa bude táto rýchlosť dať ešte zlepšovať s vylepšovaním hardvéru – potenciálne až 700 000 TPS. Aby ste toto číslo lepšie pochopili, Ethereum spracováva aktuálne 15 až 45 TPS.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Záujem o pasívny príjem kryptomien stúpa – Lending platforma Celsius vzrástla o 1900%

Trading boti aktuálne dosahujú najväčšie zisky za posledné mesiace. Vyskúšať si ich môžete aj vy!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Fool

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.