Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance má ďalšie problémy – Je vyšetrovaná kvôli možnej manipulácii cien

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Posledné mesiace sa problémy valia na najväčšiu krypto zmenáreň Binance z každej strany. Najnovšie je vyšetrovaná orgánom United States Commodity Futures Trading Commission (CFTC) kvôli podozreniu z manipulácie cien a insider tradingu.

Problém za problémom

Binance je na hľadáčiku regulátorov už niekoľko posledných mesiacov. Prvé problémy nastali v dobe, kedy Binance predstavila svoje tokenizované akcie, ktoré sa však dlho neohriali. Okamžite sa stali terčom regulátorov, ktorí od toho momentu začali sledovať túto burzu ešte intenzívnejšie.

Zrejme aj z týchto dôvodov burza Binance v tak expresnej dobe začala obmedzovať neverifikovaných používateľov rôznymi spôsobmi, pričom aktuálne užívatelia bez ID/KYC overenia nemôžu Binance aktívne využívať. Pokiaľ hľadáte plnohodnotnú náhradu za Binance, môžete prejsť napríklad na Huobi, ktorá je porovnateľná s Binance vo všetkých ohľadoch + nevyžaduje KYC. Podrobné porovnanie a návod na Huobi si môžete prečítať v našom článku.

Vyšetrovanie zo strany CFTC

Podľa správy agentúry Bloomberg, ktorá citovala nemenované zdroje, vyšetrovatelia z CFTC – agentúry, ktorá reguluje trhy s derivátmi v USA – skúmajú, či Binance vykorisťovala svojich zákazníkov využívaním výhod insider tradingu. Hovorca Binance uviedol, že Binance má politiku nulovej tolerancie insider tradingu a prísny etický kódex vzťahujúci sa na akýkoľvek typ správania, ktoré by mohlo mať negatívny vplyv na ich zákazníkov alebo priemysel.

Údajné vyšetrovanie CFTC nadväzuje na predchádzajúce vyšetrovania amerických úradov ohľadom údajného prania špinavých peňazí a daňových porušení Binance a tiež na to, či umožnila obyvateľom USA obchodovať s derivátmi. Zmenáreň tiež čelí intenzívnejším kontrolám regulačných orgánov na celom svete vrátane Japonska, Singapuru, Talianska, Nemecka, Kajmanských ostrovov a Južnej Afriky. V reakcii na to sa burza snažila najať viac vedúcich pracovníkov špecializujúcich sa na dodržiavanie predpisov, obmedzenie ponuky svojich produktov, ako je vysoká páka a obchodovanie s akciovými tokenmi, a stiahla sa z niektorých jurisdikcií, ako napríklad zo Singapuru a Ontaria v Kanade.

Aby toho nebolo málo, Binance tiež čelí nátlaku od svojich zákazníkov. Skupina používateľov Binance, ktorí zaznamenali obchodné straty v máji z dôsledku technického výpadku, spojili svoje sily a snažia sa právnou cestou kompenzovať svoje straty. Bude zaujímavé sledovať, ak sa celá táto situácia vyvinie.

Plnohodnotná náhrada Binance

NÁVOD | Krypto zmenáreň Huobi – Plnohodnotná náhrada Binance? (+Bonus až 170 USD)

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Prvý veľký DeFi hack na sieti Avalanche – Hackeri ukradli milióny USD

Používate Telegram? Dávajte si pozor na podvodníkov – Spoznáte ich jednoducho

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Bloomberg

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.