Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

NÁVOD | Krypto zmenáreň Huobi – Plnohodnotná náhrada Binance? (+Bonus až 170 USD)

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V tomto článku si povieme viac o krypto zmenárni Huobi, ktorá je podľa rebríčka Coinmarketcap treťou najbezpečnejšou krypto zmenárňou na svete. Takisto si prejdeme priebeh registrácie ako aj možnosti, ktoré táto burza pre svojich používateľov ponúka.

Huobi Global

Huobi je jednou z najväčších krypto zmenární na svete, pričom funguje od roku 2013. Huobi Global ponúka užívateľsky príjemnú a prehľadnú platformu na obchodovanie. Huobi má svoj vlastný token – Huobi Token alebo HT – ktorý používateľom poskytuje množstvo výhod podobne, ako iné burzové kryptomeny. Samotná zmenáreň ponúka okrem obchodovania viacero možností pre svojich užívateľov, ktoré si prejdeme v tomto článku.

Registrácia

Proces registrácie je jednoduchý a zvládne ho každý. Samotná burza nevyžadujte overenie identity KYC. Pokiaľ však chcete získať vyššie limity na výber kryptomien, prípadne chcete získať bonus až do 170 USD na zľavu z poplatkov, budete potrebovať overenie identity.

1. Otvorte si stránku Huobi (môžete použiť TENTO ODKAZ, vďaka ktorému získate doživotnú zľavu z transakčných poplatkov)

2. Vpravo hore kliknite na „SIGN UP

3. Vyplňte všetky potrebné údaje (Obrázok nižšie)

 

____.jpg

4. Vložte overovací kód, ktorý vám prišiel na mail a HOTOVO.

Pokiaľ si chcete verifikovať účet overením vašej identity, na obrázku nižšie máte postup.

Verifikácia

Na Huobi viete obchodovať aj bez ID verifikácie. Máte však obmedzené limity na výber kryptomien. Každá kryptomena má stanovený svoj denný limit na výber. V prípade BTC je to 0,06 BTC, USDT má denný limit 1500 USDT a podobne.

V prípade, že sa rozhodnete svoj účet verifikovať pomocou ID, Huobi vás odmení spolu až 170 dolármi, ktoré budú použité na platenie transakčných poplatkov. Odmena je rozdelená do viacerých úloh, ktoré treba splniť pre získanie odmeny. Konkrétne úlohy môžete vidieť na obrázku nižšie. Nejedná sa o žiadne zložité a náročné podmienky, zvládne ich aj priemerný užívateľ.

 

Poplatky

Poplatky sú viac-menej jedinou nevýhodou tejto krypto zmenárne. Huobi má vytvorený poplatkový systém, ktorý vidíte nižšie. Základný transakčný poplatok predstavuje 0,2% za maker aj taker príkazy. Viete ho znížiť držaním HT tokenu alebo vysokými obchodnými objemami. Nižšie môžete vidieť podrobné tabuľky a systém poplatkov.

Poplatok za deposit kryptomien nie je. Poplatky za výbery sú rôzne, v závislosti od konkrétnej kryptomeny a siete, cez ktorú ju chcete odoslať.

Používateľské rozhranie

Huobi sa svojim používateľským rozhraním viac-menej ničím neodlišuje od ostatných krypto zmenární, takže nikto by nemal mať problém s ovládaním jednotlivých príkazov a orientáciou.

Hlavné výhody

Obrovské množstvo obchodných párov – Huobi sa môže pochváliť pôsobivým množstvom obchodných párov. V čase písania tohto návodu ich je takmer 1000, pričom množstvo kryptomien na tejto burze sa blíži k číslu 400, čo je porovnateľné s Binance.

Zákaznícka podpora na počkanie – Huobi reaguje na požiadavky zákazníkov pomerne rýchlo vďaka live podpore. Podľa vyjadrení viacerých používateľov je možné očakávať odpoveď do hodiny. Tento rýchly reakčný čas stavia Huobi vysoko nad akúkoľvek inú krypto zmenáreň.

Rezervný fond Huobi – Podobne ako Binance, spoločnosť Huobi má takisto vytvorený fond ako poistku proti hackerom, krádežiam a iným nepredvídaným udalostiam, ktoré majú vplyv na peňaženky používateľov. Pre zákazníka je to obrovské plus, pretože to znamená, že sa môžete cítiť relatívne bezpečne, že ak sa niečo stane, Huobi veľmi pravdepodobne prinavráti stratené prostriedky. V tomto ich fonde je podľa ich vyjadrení aktuálne 20 000 BTC, čo je aktuálne takmer 1 miliarda USD.

Obchodovanie s derivátmi – Huobiť po vzore ostatných veľkých búrz uviedla na trh aj vlastné derivátové produkty pre trhy s futures aj swapmi.

Obchodovanie s maržami – Spolu s obchodovaním s derivátmi sa Huobi stal tiež jedným z lídrov ponúkajúcich podporu margin pôžičiek a aj C2C.

Ostatné možnosti

Na Huobi viete okrem obchodovania využiť ich služby z oblasti stakingu, lendingu, prípadne viete získavať airdropy nových projektov.

Vzdelávanie

Na webe tejto krypto zmenárne nájdete na hornej lište tlačidlo „LEARN“. Jedná sa o vzdelávaciu sekciu, kde nájdete množstvo rôznych nápovied, tipov a tutoriálov ako k samotnej burze, tak aj ku kryptomenám vo všeobecnosti.

Články sú sem pridávané neustále. Posledné boli pridané len pred pár dňami, pričom články sa venujú zaujímavým poučným témam. V tomto smere sa Huobi zameriava aj na vzdelávanie svojich používateľov.

Hodnotenie našej redakcie

(Hodnotenie 1 – najmenej, 5 – najviac)

Používateľské rozhranie – 4

Poplatky – 3

Bezpečnosť – 5

Podpora/Support – 5

Množstvo párov na obchodovanie – 5

Prítomnosť ďalších produktov (staking, lending, vzdelávanie) – 5

Celkové hodnotenie – 4,5

Zhrnutie

Stále existuje množstvo ľudí, ktorí neradi poskytujú svoje osobné údaje tretím stranám, obzvlášť vo svete kryptomien, kedy sme boli veľa krát svedkami únikov tisícok takýchto dokumentov, ktoré kolovali po dark webe. Fakt, že Huobi ponúka širokú škálu možností bez nutnosti overovať si svoj účet pomocou ID, ju stavia do popredia. Binance bola v tomto smere lídrom, no v poslednej dobe sme svedkami stále prísnejších regulácií tejto burzy, ktoré prichádzajú zo dňa na deň. Nedávno tiež skončil aj dlhoročný CEO tejto spoločnosti, čo len zvyšuje počet otázok, čo sa deje v pozadí.

Je otázne, či a dokedy budú ostatné krypto zmenárne nútené pristúpiť k podobným krokom. Huobi je však plne regulovaná krypto zmenáreň s potrebnými licenciami, čiže aktuálne je to všetko právne v poriadku.

Ak vás táto krypto zmenáreň zaujala, registrovať sa môžete cez TENTO LINK (získate doživotný cashback z poplatkov).

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Huobi

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne