Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prvý veľký DeFi hack na sieti Avalanche – Hackeri ukradli milióny USD

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Oblasť decentralizovaných financií je riziková predovšetkým z hľadiska zvýšenej hrozby útoku hackerov na možné chyby v kódoch a smart kontraktoch. Najnovšie sa cieľom útoku hackerov stala aj sieť Avalanche, pričom sa podarilo ukradnúť milióny dolárov.

Obeťou je Zabu Finance

12. septembra účet DeFiPrime na twitteri uviedol, že spoločnosť Zabu Finance bola napadnutá hackermi, pričom sa im podarilo ukradnúť 3,2 milióna dolárov. Jedná sa tak o prvý veľký útok na ekosystém Avalanche. Na túto správu nadviazala aj samotná platforma Zabu Finance, ktorá potvrdila, že boli cieľom útoku.

„Peňaženka Zabu Team nepredala ani jeden ZABU. Jednalo sa o exploit attack, možno zo Spore Pool. Celý útok vyšetrujeme. Potrebujete pomoc.“

Dodali, že útočník využil mechanizmus protokolu „Transfer Tax“ na razenie tokenov, čo spôsobilo kolaps ceny. Útočník využil zraniteľnosť kontraktu, ktorý používali na distribúciu odmien. Bezpečnostná firma PeckShield uviedla, že rovnaká chyba sa stala už mnohokrát.

Odstránenie toľkých tokenov ZABU spôsobilo, že ceny padli takmer na nulu. V nedeľu sa obchodovali tieto tokeny ešte za približne 0,004 dolára a dnes sú podľa CoinGecko takmer bezcenné (0,00002 dolára). Zabu Finance je najnovším v dlhom zozname protokolov DeFi, ktoré boli vykradnuté hackermi v roku 2021. Podľa databázy REKT došlo za posledných 5 rokov k strate 1,6 miliardy dolárov pri podobných útokoch.

Snaha pokračovať ďalej

Tím teraz plánuje urobiť snapshot spred hacku, ale tiež nájsť riešenie pre tých, ktorí si ho kúpili po exploite. Bude distribuovať tokeny ZABU v2 tým, ktorých sa to týka, a reštartuje farmu ako v2 s rezervným fondom Zabu v1 pre tých, ktorí nakúpili po hacku.

„Týmto spôsobom ľudia, ktorí prišli o peniaze pred hackom, dostanú tokeny a budú pokračovať v podpore protokolu, ak chcú. Pokiaľ ide o neskorých kupujúcich (po hacku), môžu sa tiež zúčastniť v Farm V2 vložením toho, čo kúpili.“

Podobný reštart však už skúšalo mnoho projektov, pričom väčšina sa z toho už nedostala.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Záujem o pasívny príjem kryptomien stúpa – Lending platforma Celsius vzrástla o 1900%

Používate Telegram? Dávajte si pozor na podvodníkov – Spoznáte ich jednoducho

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Beincrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.