Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Lending platforma Celsius umožní obchodovanie kryptomien zadarmo bez poplatkov

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Celsius je najväčšia lending platforma na svete, ktorá umožňuje používateľom pasívne úročiť kryptomeny. Takisto si za malý úrok viete kryptomeny aj požičiavať. Najnovšie táto spoločnosť prišla s niečím málo vídaným – umožní obchodovanie kryptomien vo svojom portfóliu úplne zadarmo bez poplatkov.

Pripravovaný Celsius Swap

Uvedenie beta verzie, ktorá bude spustená v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov, poskytne existujúcim používateľom systému Celsius prvú šancu otestovať funkciu swapu a poskytnúť spätnú väzbu o jej výkonnosti. Podľa plánov tejto platformy budú mať používatelia prístup k beta verzii v nasledujúcom mesiaci. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov budú postupne pridávané ďalšie.

FAQ odhaľuje, že Celsius má v úmysle podporovať čo najviac párov, pričom je možné, že zavedie aj limity pre výmeny kryptomien, aby sa obmedzilo nadmerné používanie tejto funkcie a zabránilo sa tomu, aby sa platforma stala rajom pre intraday obchodníkov. Zavedenie swapov s nulovými poplatkami v aplikácii Celsius drasticky zmení a ešte viac vylepší zážitok z aplikácie.

Predtým, aby používatelia vymenili aktíva za iné, by museli vybrať aktíva z Celsiusu (bez poplatkov), poslať ich na nejakú burzu a potom ich poslať späť na Celsius. To bolo časovo náročné a takisto aj finančne, pretože hoci má Celsius výbery zadarmo, burzy si zase účtujú nadmerne vysoké poplatky za výber. 

Spustenie beta verzie bolo oznámené tri dni po tom, čo spoločnosť Celsius odhalila snahu získať finančné prostriedky vo výške 400 miliónov dolárov s cieľom pomôcť rozšíriť existujúcu škálu produktov a vybudovať mosty medzi tradičnými financiami a kryptomenami. Celsius tiež poznamenal, že funkcia swap bude dostupná vo vybraných regiónoch, kde môže Celsius ponúkať takúto službu podľa miestnych predpisov. Vyplýva to z nedávneho regulačného dohľadu, ktorému platforma čelila v niektorých amerických štátoch. Tie klasifikovali jej lending produkt ako ponuku neregistrovaných cenných papierov. 

Celsius a jeho výhody

Ako sme už zhrnuli vyššie, Celsius je najväčšou lending platformou na svete, pričom majú v správe prostriedky za takmer 30 miliárd dolárov. Popularita tejto platformy behom roka 2021 vzrástla o takmer 2000%. Môžu za to mnohé výhody, medzi ktoré patria hlavne výbery zadarmo.

Z platformy Celsius si totiž môžete vyberať prostriedky úplne zadarmo. To ocenia hlavne menší používatelia, pre ktorých môžu byť 20-30 dolárove poplatky za výber BTC, či ETH citeľne obmedzujúce. Vďaka Celsiusu tento problém riešiť nemusia. V momente spustenia funkcie swap si budú môcť užívatelia poslať na Celsius napríklad USDC z burzy Huobi, ktorá si účtuje poplatok za výber USDC cez sieť ERC20 len 2 USDC. Následne si budú môcť priamo v aplikácii zmeniť cez swap USDC napríklad za BTC, či ETH a tie úročiť.

Úroky sa hýbu väčšinou od 5% do 10%, niekedy až do 15% ročne. Odmeny sú vyplácané každý pondelok, pričom ak napríklad máte prostriedky len jeden deň v týždni, nasledujúci pondelok dostanete odmeny za 1 deň. Nemusíte sa teda báť, že ak nepodržíte prostriedky celý týždeň, nemáte nárok na odmenu, ako to býva na niektorých platformách pri predčasnom ukončení stakingu/lendingu. Prostriedky takisto nemáte uzamknuté, môžete si ich kedykoľvek vyberať a bez poplatkov. Ak si chcete naopak kryptomeny požičať, najnižšie úroky začínajú už na 0,75% ročne.

Ďalšou výhodou sú početné promo kódy, ktoré vám umožňujú získať úplne zadarmo až stovky dolárov v BTC. Pokiaľ vás platforma Celsius zaujala, podrobný návod ako sa registrovať a získať tento bonus si môžete prečítať v článku nižšie.

Upozornenie

Disclaimer: berte na vedomie, že vzhľadom na to, že sa jedná o tretiu stranu, kde nevlastníte privátne kľúče, hrozí strata vašich prostriedkov v prípade hacku, či inej krádeže, alebo kolapsu platformy. Vždy preto zvážte vopred všetky možné riziká a benefity.

Recenia Celsius Wallet – Úročenie kryptomien bez starosti

Prečítajte si zaujímavé novinky

Coinbase spustí vlastný NFT trh – Bude však iný než OpenSea

Herná platforma Steam zakáže NFT blockchain hry – Sú za tým peniaze

CEO Polkadot: Prispejte k vývoju našej siete a získajte podiel z 800 miliónov USD

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Coinrivet

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.