Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Herná platforma Steam zakáže NFT blockchain hry – Sú za tým peniaze

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pár dní dni dozadu najväčšia herná platforma Steam vydala rozhodnutie, že nebude podporovať žiadne NFT hry založené na blockchaine. Z ich vyjadrení je jasné, že dôvodom sú peniaze.

Striktný zákaz

Spoločnosť Valve informovala používateľov, že prostredníctvom jej platformy Steam nebude povolený žiadny obsah súvisiaci s kryptomenami alebo NFT tokenmi. Ako uviedol herný vývojár SpacePirate 14. októbra, Steam aktualizoval svoje povolenia k tomu, čo môžu a nemôžu tvorcovia obsahu na platforme publikovať. Podľa Steamu nie sú povolené žiadne aplikácie postavené na technológii blockchain, ktoré vydávajú alebo umožňujú výmenu kryptomien alebo NFT. Toto pravidlo sa vyskytuje vedľa pokynov zakazujúcich nenávistné prejavy, sexuálne explicitné obrázky a urážlivé alebo hanlivé vyhlásenia.

SpacePirate uviedol, že ich blockchain hra Age of Rust bude odstránená, pričom ostatné budú pravdepodobne nasledovať.

,,Stanovisko platformy Steam je, že NFT položky majú reálnu hodnotu, pričom takéto položky, ktoré môžu mať na skutočnú hodnotu, nie sú na Steame povolené,“ povedal vývojár. ,,Aj keď rešpektujem ich výber, v zásade verím, že NFT a blockchain hry sú budúcnosťou,“ dodal.

Objavujú sa špekulácie, že za tým všetkým môžu byť – ako inak – peniaze. Steam má totiž svoje vlastné trhovisko, kde sa obchodujú rôzne herné položky z hier na tejto platforme – napríklad skiny z hry Counter Strike: Global Offensive. Steam si za sprostredkovanie predajov na tomto trhu berie 5% poplatok. V prípade NFT hier by bol úplne odstrihnutý od týchto predajov pričom takisto by nezarobili nič na predaji týchto hier, keďže sú bezplatné.

Na druhej strane, rozhodnutie zakázať tieto hry by mohlo byť pre Valve finančne nevýhodné, pretože hry na báze blockchainu získavajú na obľube. Steam tak stratí potencionálnych nových užívateľov, ktorí môžu byť pri využívaní ich platformy len prínosom.

Jeden zakazuje, druhý víta

Zatiaľ čo Steam tieto hry zakazuje, generálny riaditeľ hernej platformy Epic Games uviedol, že obchod Epic Games Store umožní hry využívajúce technológiu blockchain a NFT, pokiaľ vývojári dodržia príslušné zákony a zverejnia ich podmienky. Hry musia byť vekovo ohodnotené vhodnou skupinou, napísal Sweeney a dodal:

,,Aj keď spoločnosť Epic v našich hrách kryptomeny nepoužíva, vítame inovácie v oblasti technológie a financií.“

Sweeney tiež povedal, že pokiaľ ide o používanie NFT vo videohrách, Epic je ochotný spolupracovať s vývojármi v tejto oblasti za určitých obmedzení ako poskytovateľ platformy. Predtým však uviedol, že Epic Games ako vývojár hier neplánuje používať NFT vo svojich vlastných produktoch, ako je Fortnite.

Sweeneyho komentár nasleduje po zákaze blockchainových hier v službe Steam. Týmto krokom si tak platforma Epic Games môže na svoju stranu získať obrovské množstvo nových hráčov, keďže NFT blockchain hry sú na vzostupe a tešia sa obľube. Web Kryptonovinky pre vás bližšie rozobral 2 z najpopulárnejších NFT blockchain hier – Faraland a Star Atlas:

Hra Star Atlas

Hra Faraland

Prečítajte si zaujímavé novinky

Coinbase spustí vlastný NFT trh – Bude však iný než OpenSea

Na ceste za Polkadot parachainami: Poznáme termíny DOT aukcií! (8. diel)

Kryptomena SHIBA zaplavila celý trh: Obrovské objemy a rastúca chamtivosť

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.