Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Star Atlas: NFT play-to-earn hra s vesmírnou tématikou, ktorá vás dostane

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dnes si predstavíme ďalšiu NFT hru založenú na modele play-to-earn, ktorá čoskoro štartuje. Hra Star Atlas je posadená do prostredia vesmíru, pričom hráčom ponúka široké možnosti ako spojiť príjemné s užitočným – hrať a zároveň pri tom zarábať.

O hre…

Star Atlas je herný metaverse ďalšej generácie, ktorý vychádza zo spojenia najmodernejšieho blockchainu, real-time, video hier pre viacerých hráčov a decentralizovaných finančných technológií. Real-time technológia využívajúca Nanite Unreal Engine 5 umožňuje vizuálne zážitky z video hier v kinematografickej kvalite. Technológia blockchain využívajúca sieť Solana prináša zážitok z hrania bez nutnosti prevádzky herných serverov. NFT tokeny získané a obchodované v rámci Star Atlasu vytvárajú ekonomiku, ktorá replikuje hmatateľnosť aktív a vlastníctva v skutočnom svete. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

https://www.youtube.com/watch?v=ciFSSd39pAY&ab_channel=StarAtlas

V hre máte možnosti zvoliť si jednu z troch frakcií, za ktorú budete hrať. Hra je totiž posadená do roku 2620. V tejto ďalekej budúcnosti vznikli tri hlavné frakcie:

MUD teritórium, ktoré spravuje ľudstvo

ONI región, ktorý predstavuje konzorcium mimozemských rás

Ustur sektor, ktorý je ovládaný inteligentnými androidmi.

Tieto frakcie neustále bojujú o zdroje, územnú a politickú nadvládu. Vy, občan frakcie Star Atlasu, budete mať možnosť ovplyvniť výsledok tohto medzigalaktického konfliktu a zároveň vytvoriť príležitosť získať odmeny za svoje aktivity.

Na vývoji pracuje aktuálne do 200 zamestnancov a vývojárov, pričom v priebehu rok plánujú zamestnávať až 500 zamestnancov, ktorí budú aktívne pracovať na vývoji hry v každom ohľade.

3 zóny

Prvou zónou je bezpečná oblasť chránená vašou frakciou. Toto je prvý stupeň obtiažnosti. Používatelia môžu preskúmať metaverse a zúčastniť sa všetkých častí hry okrem deštruktívnych – napríklad bojových. Oblasť funguje ako sprievodca a umožňuje hráčom porozumieť mechanike hry.

Druhá zóna už obsahuje nejaké riziko. Je to úroveň hry pre hráčov, ktorí sa cítia dostatočne sebavedomí na to, aby sa zapojili do boja. Tieto oblasti sú však zaistené skupinami počítačom riadených žoldnierov. To umožňuje hráčom zapojiť sa do boja bez rizika trvalého zničenia ich majetku (NFT).

Posledná zóna je len pre tých najodvážnejších. V tejto fáze je povolený plný boj a časti vášho NFT majetku môžu byť úplne zničené. Zničená loď bude mať napríklad majetok, ako sú rôzne zdroje a členovia posádky. Prehratá bitka na v tejto zóne bude mať za následok rozpadnutie majetku lode na súčiastky, odpad, členov posádky. Určité množstvo sa navždy stratí, čím je myslené, že reálne môžete prísť o vaše získané NFT. Hra v tejto fáze pripomína realitu, kde vás zle rozhodnutia budú stáť reálne peniaze. Motiváciou vstupu do tejto zóny sú však oveľa vyššie odmeny ako aj šanca získať cenné zdroje a zarobiť. Trúfate si?

Herné možnosti

Hra má niekoľko aspektov, ktoré vám dokážu generovať profit. Pokiaľ nie ste rodený bojovník, môžete sa vydať cestou ťažby surovín. Aby ste mohli bojovať, musíte si vybaviť svoju loď potrebnými komponentami ako sú posádka, palivo, výzbroj a podobne. Všetko vás bude stáť reálne peniaze (ATLAS). V hre budú o vašom úspechu alebo neúspechu rozhodovať detaily ako vycvičenosť posádky. Jedná sa o komplexnú sieť, ktorú musíte brať pri vašej výprave do úvahy.

Ak máte radi mierumilovný život, môžete sa vydať cestou staviteľov. Stavitelia Star Atlasu vyrábajú tovary a zdokonaľujú technológie. Budete pracovať a obchodovať s extraktormi a rafinérmi, ktoré dodávajú prírodné zdroje – všetko sú to NFT potrebné pre váš výskum, vývoj a výrobné procesy, ktoré prebiehajú na dostupných pozemkoch. V závislosti od toho, ako kalibrujete svoje schopnosti, môžete zvýšiť rýchlosť vytvárania, zvýšiť účinnosť receptov alebo obmedziť plytvanie zdrojmi. Miešanie a spájanie týchto vlastností vám prinesie výhodu pri zdokonaľovaní vašej špecializácie. Či už vyrábate nový tovar a technológie alebo vyrábate štruktúry pre obyvateľov Star Atlasu, budete potrebovať ATLAS, hlavnú menu v hre. Pretože všetko, čo vyrobíte, reprezentuje NFT, vaše výtvory je možné obchodovať aj za ATLAS alebo iné položky v hre.

Vesmírne lode

Nepochybným lákadlom sú vesmírne lode, ktoré sú aktuálne v hre dostupné. Na výber máte niekoľko rôznych tried podľa vzácnosti, pričom dané typy lodí majú svoje primárne využitie – bojová loď, transportná a podobne. Ceny sa pohybujú od 20 USDC po 30 000 USDC. Vývojári však potvrdili, že budú postupne pridávané ďalšie a ďalšie lode. Tie najdrahšie budú stáť  od 4 do 10 miliónov dolárov.

Ekosystém ATLAS + POLIS

V hre sa budú využívať dva tokeny. POLIS poskytuje držiteľovi strategické výhody politickej nadvlády. Ovládanie oblasti vesmíru otvára mechaniku zdaňovania ostatných hráčov a schopnosť definovať pravidlá, zákony, pokuty a poplatky v rámci mikro-metropoly. POLIS tiež poskytuje držiteľom skutočné práva v oblasti správy pri rozhodovaní o dlhodobom rozvoji – otváranie potenciálu čistej decentralizácie vývoja hier v nasledujúcich rokoch.

ATLAS je transakčná mena používaná v celom metaverse digitálnej ekonomiky. ATLAS sa používa prakticky na všetky transakcie v rámci metaverse a bude to tiež jeden z hlavných mechanizmov finančného odmeňovania jeho obyvateľov. V podstate všetky NFT produkty v hre budete kupovať a predávať za tento token. Vaše zisky v hre môžete teda premietnuť do ATLAS tokenov a tie následne môžete predať za fiat meny, prípadne iné kryptomeny na integrovanej decentralizovanej zmenárni. 

Čo sa týka finančných štatistík, token ATLAS aktuálne stojí 0,095 USD, pričom jeho trhová kapitalizácia je len 205 miliónov. Z tohto pohľadu má ATLAS obrovský priestor na rast v prípade, že sa hra uchytí a bude o ňu obrovský záujem. Berte však na vedomie, že v obehu je len 6% z celkového množstva. Hromadiť tento token viete na decentralizovanej zmenárni Raydium DEX za 70 až 110% ročne, v závislosti od vybraného LP (na výber voči USDC alebo RAY).

Zhrnutie

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov vesmírnej tematiky, a máte čas a chuť – môže byť Star Atlas pre vás tým pravým. Široké herné možnosti, ekosystém Solana a NFT vám zabezpečia skvelý herný zážitok, pričom popri užívaní si dokážete aj zarábať. Medzi ďalšie obľúbené hry, ktoré čoskoro štartujú patrí aj fantasy hra Faraland, o ktorej sme vám takisto napísali článok. Ak vás táto tematika zaujíma, môžete sa pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny, kde pravidelne informujem aj o NFT.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Coinbase spustí vlastný NFT trh – Bude však iný než OpenSea

Na ceste za Polkadot parachainami: Poznáme termíny DOT aukcií! (8. diel)

Kryptomena SHIBA zaplavila celý trh: Obrovské objemy a rastúca chamtivosť

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Star Atlas

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.