Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Faraland – Najväčšia bojová play-to-earn NFT hra na BSC, ktorá čoskoro štartuje

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Koncept NFT hier play-to-earn si každým dňom získava čoraz vyššiu popularitu. Denne vznikajú desiatky nových konceptov takýchto hier, pričom len veľmi málo uspeje. Dnes si predstavíme NFT play-to-earn hru Faraland, ktorá je zároveň najväčšou hrou na sieti Binance Smart Chain. Aktuálne je táto hra vo fáze tesne pred spustením.

Vitajte vo Faralande

Faraland je strategická bojová hra pre Android a iOS, ktorú na blockchaine vyvinula spoločnosť MoonKnight Labs, spoločnosť so sídlom vo Vietname. Hráči ovládajú postavy 7 rôznych rás: Ľudia, elfovia, orkovia, víly, draci, anjeli a démoni – každý s inými schopnosťami, ktoré im pomôžu v boji s ostatnými hráčmi v krajine známej Faraland. Celá hra bude vydaná v Q4 2021. Faraland je nový projekt kombinujúci technológiu NFT a herné zážitky. Každý NFT hrdina z Faralandu je jedinečný.

Faraland sa líši od ostatných projektov, kde sa NFT používa len na zberateľské účely. Vďaka mnohým vzrušujúcim herným aktivitám môžu používatelia Faralandu využívať svojich hrdinov mnohými jedinečnými spôsobmi, od ich vybavenia zbraňami a brnením až po ich zapojenie do rôznych napínavých bitiek. Pomocou konceptu play-to-earn môžu hráči hraním tejto hry zarábať a profitovať viacerými spôsobmi.

Hrá už má slušnú základňu hráčov, pričom ich účet na Twitteri sleduje cez 100 000 ľudí.

Herné NFT postavy

Ako už sme spomenuli vyššie, každý NFT hrdina tejto hry je jedinečný. Celkovo existuje 20 000 hrdinov rozdelených do 7 rás.

50% sú ľudia

24,6 sú orkovia

20% sú elfovia

4% sú víly

1% sú draci

0,2% sú démoni

0,2% sú anjeli

Hodnota hrdinov je závislá primárne od rasy a sekundárne od ich výzorových čŕt. Unikátnosť týchto jednotlivých čŕt sa delí do kategórii common (najbežnejší), uncommon, rare, epic, legendary, mythical (najvzácnejší). Každý hrdina má takisto rôzne schopnosti, ktoré bude využívať v bojoch proti hráčom a v kampaniach a herných úlohách proti bossom.

Schopnosti sa delia do 4 hlavných kategórií:

Sila – zvyšuje poškodenie, fyzickú obranu a body zdravia

Pohyblivosť – zvyšuje rýchlosť útoku, rýchlosť pohybu po mape a šancu na úhyb

Inteligencia – zvyšuje magický útok, magickú obranu a presnosť

Šťastie – zvyšuje šancu na kritický zásah

Hrdinov si viete kupovať priamo na trhu na webe Faraland.io (nižšie v článku sa k tomu dostaneme). Hrdinov si môžete kupovať za BNB, vybavenie ako zbrane, či brnenie sa kupuje pomocou FARA tokenov.

FARA tokeny a staking

Pomocou tokenu FARA môžete meniť meno hrdinu. Spolu s ich jedinečným vzhľadom je teda jedinečný aj názov. Pomocou tokenu FARA viete tiež vylepšovať vybavenie na vyšší level a tým dáva aj vyššie bonusy. FARA môžete tiež vyskúšať v Gacha, čo je niečo ako automat, ktorý obsahuje rôzne predmety rôznych vzácností. Po zaplatení FARA tokenov dostanete náhodný predmet do hry. Ak máte to šťastie, môžete získať skutočne dobré vybavenie a zarobiť si peniaze predajom vybavenia na trhu.

Vaše FARA tokeny viete stakovať s úrokom 5% ročne. Staking prebieha tak, že vaše tokeny zastakujete na konkrétneho hrdinu (vášho alebo cudzieho). Hrdinovia vďaka stakovaným tokenom získavajú body skúseností a za ne následne získavajú vyšší a vyšší level. Každý hrdina začína na leveli 1, pričom na ďalší level potrebuje 1000 skúseností. Čím vyšší level, tým viac je treba skúseností. Výpočet skúseností viete zistiť jednoducho:

Počet stakovaných FARA x 86 400 / 100 000 = počet získaných skúseností za deň. V prípade 1000 tokenov viete získať za 24 hodín 864 skúseností.

Čo sa týka ekonomických faktorov, FARA token je možné obchodovať hlavne na Pancakeswape. Jeho trhová kapitalizácia je veľmi nízka, len okolo 17 miliónov. Vzhľadom na fanúšikovskú základňu hry a potrebu FARA pri hraní hry je viac než možné, že v prípade úspechu hry uvidíme podobný rast ako pri hre Axie Infinity a tokenu AXS. Pokiaľ očakávate, že táto hra bude úspešná, môžete nakúpiť FARA tokeny ako špekuláciu.

Ak sa rozhodnete pre staking, ale nemáte vlastného hrdinu, môžete ich zastakovať mojim NFT hrdinom, vďaka čomu získajú viac skúseností. Vy získate 5% APR za staking FARA tokenov. Na webe Faraland.io kliknete na „Staking“ a následne nájdete ID mojich hrdinov (ID 8313 a ID 2494), ako môžete vidieť na nasledujúcom obrázku. V prípade otázok sa môžete pridať do mojej bezplatnej telegram skupiny alebo mi tam môžete priamo písať na @lubenooo

Koncept hry

Ako sme už načrtli vyššie, v hre budete mať široké možnosti, vďaka ktorým budete môcť zarábať. O pár dní by mala prísť „text game“ verzia hry, kde budete plniť rôzne úlohy a bojovať proti herným bossom, za čo budete získavať odmeny. Bude možné získať aj drahokamy, ktoré bude možné priamo previesť na FARA tokeny a tie môžete kľudne predať. Tiež v týchto úlohách môžete získať soul stones, ktoré budú určené na vyvolanie dočasných hrdinov. Získať bude možné aj rôzne vybavenie pre hrdinov.

V ďalších fázach hry pribudne PVP boj hráči proti hráčom, súboje rás, súboje gíld a podobne.

Faraland on Twitter: "Ask: What does a game need? Answer: Big BOSS !! # Faraland #BSC #BNB #nftcollector #NFT #game #Blockchain @cz_binance… https://t.co/yaVPCkgX2E"

Trhovisko

Na webe Faraland.io máte vstavaný trh. Nákup hrdinov prebieha cez „Heroes„. Aktuálne je najnižšia cena za hrdinov 0,8 BNB. Cena môže byť pre niekoho vysoká, preto tvorcovia hry pridajú do hry soul stones, ktoré sme spomenuli vyššie, vďaka čomu získate dočasných hrdinov.

Ak chcete kupovať a predávať vybavenie, kliknite na hornej lište „Items„. Herné vybavenie má často obmedzenia na level a rasu hrdinu, preto si dávajte pozor, čo kupujete. Vybavenie sa kupuje pomocou FARA tokenov.

 

Ako hrať?

Aby ste mohli spustiť hru, potrebujete mobilnú peňaženku, ktorá poskytuje podporu pre Binance Smart Chain – napríklad Metamask alebo Trustwallet. Osobne však preferujem Metamask, pretože bez problémov funguje aj na počítači, aj v mobile. Po spárovaní peňaženky s webom Faraland.io vám už následne nič nebráni užívať si hru, teda aktuálnej jej obmedzenú verziu. Aktuálne sa však čaká už len na výsledky auditu a „text game“ verzia hry príde čoskoro.

So spustením hry je možné očakávať aj zvýšený záujem hráčov a tým rast hodnoty NFT hrdinov a FARA tokenu.

Pre viac informácií sledujte ich Twitter, Medium a prečítajte si ich Whitepaper.

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Faraland

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne