Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy opäť v plusových číslach: Okrem Bitcoinu sa darilo aj Ethereum a Cardano

Článok

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Kryptomenové fondy skončili už trinásty týždeň v rade v čiernych číslach. Inak povedané nalialo sa do nich viac peňazí, než z nich odišlo. Pokračuje tak pozitívny trend záujmu akreditovaných investorov a inštitúcii o investovanie do digitálnych aktív.

Výsledky kryptomenových fondov za predošlý pracovný týždeň zverejňuje vždy v pondelok spoločnosť Coinshares, ktorá prevádzkuje svoje fondy Coinshares XBTCoinShares Physical. Okrem nich sleduje aj výkonnosť fondov Grayscale, 3iQ, Purpose, 21Shares, ETC GroupProShares.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z najnovších čísel, ktoré sa týkajú týždňa končiaceho 12. novembrom, vyplýva, že investori naliali do týchto fondov takmer 151 miliónov dolárov, čím celková hodnota kapitálu, ktorá do nich naprúdila od 1. januára tohto roku, prekonala čiastku 9 miliárd USD.

Tradične najväčší záujem bol o Bitcoin, do ktorého naprúdilo od investorov až 97,5 milióna USD. Nasleduje Ethereum s prílevom 17,3 milióna USD a Cardano s 16,4 miliónom USD. Na štvrtom mieste skončila Solana (+9,8m) a piaty bol Polkadot (+5,2m).

Celková hodnota kapitálu, ktoré spravujú tieto kryptofondy, je už 83 miliárd dolárov. Až 55 miliárd USD je viazaných k cene Bitcoinu, dvadsať k Ethereum a štyri miliardy ku košu rôznych digitálnych aktív.

Výsledky zmieňovaných kryptofondov nepokrývajú celkový dopyt inštitúcii po kryptomenách, no môžu efektívne ilustrovať ich náladu. Najnovšie čísla tak nahrávajú predpokladu, že aj väčší hráči očakávajú smerom do najbližších týždňov ďalšie posilnenie ich cien.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Bitcoinová peňaženka veľryby presunula po 8 rokoch $150 miliónov [CZ] 

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.