Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8000 dolárov. Stal sa z neho boháč na predčasnom dôchodku

Článok

Skladník
Zdroj: Pexels.com

Zďaleka nie každému sa to podarí, no svet kryptomien občas prináša priam neuveriteľné príbehy o expresnom zbohatnutí retailových investorov, ktorí mali šťastie pri nájdení správneho momentu na “životnú investíciu”.

Túto definíciu možno pokojne použiť aj v prípade 35-ročného amerického skladníka nemenovaného amerického supermarketu menom Rob, ktorý poberal ročný plat na úrovni 68 tisíc dolárov. Rob podľa informácii portálu Cointeelhraph zariskoval a investoval do kryptomeny Shiba Inu (SHIB)  až 8000 dolárov v čase, keď bola jej cena 0,0000001 USD. Vďaka tomu kúpil 800 miliárd tokenov tejto meme mince pomenovanej po psom plemene Shiba Inu – akéhosi mladšieho brata Dogecoinu, teda kryptomeny, ktorá má toto plemeno vo svojom logu a neustále ju propaguje Elon Musk.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Trhová cena kryptomeny Shiba Inu následne vďaka veľkému ošiaľu, ktorému prispel aj rast popularity konkurenčného Dogecoinu, začala prudko rásť. V čase, kedy posilnila na 0.00035 USD za 1 SHIB  skladník Rob časť svojich mincí predal, aby si na bankový účet poslal 500 tisíc amerických dolárov. Ďalšie mince SHIB, v ktorých má v prepočte okolo jedného milióna dolárov, údajne naďalej drží, pretože očakáva  ďalšie zhodnotenie tejto kontroverznej kryptomeny, ktorá má vo zvyku meniť svoju trhovú cenu aj v desiatkach percent v priebehu pár dní (oboma smermi).

Rob vďaka svojej životnej investícii podal v práci výpoveď a odišiel na veľmi predčasný dôchodok. Aktuálne sa venuje naplno svojmu synovi a voľný čas trávi diskusiami o projektoch, ktoré súvisia s kryptomenou Shiba Inu. Sám tvrdí, že určitú časť mincí plánuje držať dlhodobo: ,,Pevne veríme, že so Shibou sa dá dosiahnuť viac. Nikdy nevyberiem celé portfólio.“

Napodobnil prvotných osvojiteľov Bitcoinu?

Rob z pohľadu úspechu investície patrí do podobnej kategórie ako prví investori do Bitcoinu, ktorí – ak bitcoiny po prvom výraznejšom raste v prvých rokoch jeho existencie hneď nepredali – sa medzičasom stali dolároví milionári alebo až miliardári.

Za našu redakciu si však čitateľov dovoľujeme upozorniť, že medzi Bitcoinom a meme kryptomenou Shiba Inu sú obrovské rozdiely. Kým Bitcoin je vyosko bezpečná, decentralizovaná a nemenná kryptomena s deflačnými vlažnosťami, vďaka čomu ju je možno považovať aj za akési digitálne zlato, Shiba Inu je kontroverzný projekt postavený na sieti Etheruem, ktorý sa z pohľadu adopcie, decentralizácie a inflačného modelu nemôže s Bitcoinom ani zďaleka porovnávať.

Prvotní investori do Bitcoinu teda stavili na silné fundamenty, o ktorých boli presvedčení dávno predtým, ako prišli od bitcoinového trhu milióny nových investorov a Bitcoin sa začal vnímať ako legitímne investičné aktívum. Investori do kryptomien typu Shiba Inu majú v porovnaní s nimi omnoho menšiu šancu, aby ich investícia bola rokmi rovnako úspešná – cely rast meme kryptomien je totiž poháňaný len dočasným šialenstvom s vidinou rýchleho zisku ale rozhodne nie silnými základmi revolučnej technológie, akú priniesol Bitcoin.

Čo to znamená? Netvrdíme, že nemôžete mať to šťastie a že nenájdete na trhu kryptomenu, do ktorej investujete v čase, kedy má ešte obrovský potenciál ďalšieho rastu. Na rozdiel od investície do Bitcoinu či Ethereum si však musíte byť vedomí oveľa väčších rizík a obzvlášť v prípade meme kryptomien typu Shiba Inu, Dogelon či DogeCoin. Ide totiž o projekty, ktoré nemajú technologické ani fundamentálne základy, aby mohli vo svete kryptomien zohrať naozaj váženú úlohu.

Ďalšie zaujímavé články

Čo ak sa zopakuje história? Bitcoin bude stáť $253 000 a Ethereum $22 000!

FED oznámil tapering. Ako reagovali trhy a čo to znamená pre Bitcoin?

Ethereum má za sebou prvý deflačný týždeň v histórii – udrží to?

Trh s kryptomenami sa zbláznil. Minca pomenovaná po Elonovi Muskovi spravila 3780%

Zdroj: Kryptonovinky, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.