Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Trh s kryptomenami sa zbláznil. Minca pomenovaná po Elonovi Muskovi spravila 3780%

Článok

Elon Musk
Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom so sebou prinášajú výnimočnú technológiu, ktorá môže zásadným spôsobom ovplyvniť našu budúcnosť. Obzvlášť v súvislosti s Bitcoinom naozaj veríme, že môže prispieť lepším zajtrajškom. Kryptotrh ako taký je však zároveň plný rôznych podvodov, alebo minimálne absurdných cenových špekulácii spojených s v skutočnosti bezcennými projektmi.

Do tejto kategórie možno zaradiť aj kryptomenu s názvom Dogelon Mars (ELON), ktorá sa v čase opísania tohto článku obchoduje za $0.000002102. Podľa portálu Cointelegraph za posledný mesiac posilnila o neuveriteľných 3780% až na kapitalizáciu vyše jednej miliardy dolárov, vďaka čomu poskočila už na 94. miesto najhodnotnejších kryptomien.

Problémom je v tom, že táto kryptomena nemá žiadny fundament a účel. Celý jej “hype” je postavený na skutočnosti, že ide o „meme coin“ spojený s tromi “buzz words” – Elonom Muskom, jej veľkým „bratom“ Dogecoinom a planétou Mars. Inak povedané ide o akúsi kombináciu obľúbených vecí Elona Muska – od Marsu, kde sa chce dostať so svojou firmou SpaceX, cez jeho obľúbené krypto Dogecoin, až po jeho samotné meno, ktoré je tickerom tejto kryptomeny na burzách, ktoré sa neštítia pridávať Dogelon do svojej ponuky, keďže dobre vedia, že sa na tom môžu samé dobre nabaliť.

,,Vždy keď jedna z takýchto kryptomien začne trochu pumpovať, všetci si začnú myslieť, že by to mohla byť ďalšia nezmyselná rally,” komentoval dôvody, prečo posilňuje Dogelon Mars (ELON) Eric Wall. Investičný riaditeľ Arcane Assets dopnil: ,,Je to ako kasíno a je to zábavnejšie ako ruleta.”

Wall týmto spôsobom ľahko opísal iracionálnu povahu súčasného trhu s kryptomenami, ktorý je poháňaný investovaním do mincí, ktoré nemajú žiadnu reálnu hodnotu, keďže so sebou neprinášajú ani žiadnu novú technológiu. Ich cena rastie len vďaka tomu, že sa okolo nich buduje hype (ošiaľ). Skúsenejší investori s nemalým kapitálom tomu môžu dopomôcť vlastnými investíciami, ktorými prilákajú k týmto minciam ďalších investorov. Bublina sa následne nafukuje až do momentu, kedy spľasne. Vtedy prvotní investori realizujú veľké zisky a neskúsený retail, ktorý ani nevedel, prečo do danej kryptomeny investoval, utŕži veľké straty.

Príbeh Squid Game dopadol katastrofou

Dogelon Mars (ELON) zďaleka nie je jedinou kryptomenou, ktorá zažíva takýto ošiaľ. Ak obídeme Dogoecoin a Shiba Inu, ktorou sa už stali akýmsi mainstreamom, tak len pre ilustráciu zmienime kryptomenu pomenovanú podľa obľúbeného seriálu posledných týždňov Squid Game. Táto minca za posledných 24 hodín urobila rast neuveriteľných 1724%. Následne však padla prakticky na nulu (vid. graf nižšie). Celý hype bol postavený na tom, že mala rovnaký názov ako zmieňovaný seriál. Technológiu alebo riešenie svetového hladomoru však za ňou nehľadajte.

Za našu redakciu zdôrazňujeme, aby ste boli v prípade takýchto kryptomien extrémne opatrní, aby ste nedopadli rovnako ako tí, ktorí kupovali pred pár hodinami kryptomenu Squid Game. Na rozdiel od Bitcoinu totiž neriešia žiadny konkrétny problém. Ich trhová cena je ovplyvnená len špekuláciou, čo znamená, že jedného dňa každej z nich dôjde dych a na ulici “bude krv“. Kedy sa tak však stane to nikto vopred netuší. Zaplatia to však tí, ktorí naskočia do vlaku ako poslední.

Ďalšie zaujímavé články

Rozhovor s tvorcami NFT série CzechPunks: Ako zaručia, že financie pôjdu na sľubované donate adresy?

Zabudnite na Tik Tok či Instagram. “Najhorúcejšia“ aplikácia súvisí s kryptomenami

3400 dolárov do kryptomeny Shiba Inu urobilo investorovi 1,55 miliardy USD

Binance Coin chce napodobniť Ethereum – odpáli ošiaľ nová aktualizácia?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.