Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zabudnite na Tik Tok či Instagram. “Najhorúcejšia“ aplikácia súvisí s kryptomenami

Článok

Mobil
Zdroj: Pexels.com

Vyzerá to tak, že retailový záujem o kryptomeny opäť graduje. Potvrdzujú to aj čísla stiahnutí kryptomenovej peňaženky zmenárne Coinbase, ktorá sa v rebríčku najsťahovanejších aplikácii iOS dostala za posledných 48 hodín na prvé miesto. Inak povedané aplikácia spojená s kryptomenami je aktuálne sťahovanejšia, než aplikácie sociálnych sieti Facebok, TikTok, Instagram či YouTube.

Aplikáciu Coinbase si k dnešnému dňu stiahlo cez iOS už vyše 1,5 milióna ľudí, čo je vysoké číslo, no s počtom stiahnutí aplikácii populárnych sociálnych sieti sa nemôže zrovnávať. Ak však ide o aktuálny trend, v týchto dňoch dominuje. Len pre ilustráciu v utorok bola “len” na 11. priečke, kým vo štvrtok už poradie úplne ovládla.

Podľa dát SenzorTower sa aplikácii Coinbase darí aj „u Androidov“. Na Google Play je totiž aktuálne druhou najobľúbenejšou. Aplikácie Cash App od Square a Crypto.com, ktoré taktiež umožňujú kúpu kryptomien, sú na piatom respektíve deviatom mieste.

Spoluzakladateľ Coinbase Fred Ehrsam na veľký záujem o aplikáciu ich zmenárne reagoval na Twitteri, kde zverejnil dva screenshoty. Prvý pripomína vzhľad Coinbase v čase jej spustenia v roku 2014. Druhý aktuálnu pozíciu aplikácie v App Store. ,,Takto to začalo… a takto to ide,” komentoval na Twitteri.

Podporil záujem ošiaľ okolo Shiba Inu?

Analytici odhadujú, že Coinbase sa mohla v rebríčku vyšplhať na prvé (App Store) respektíve druhé miesto (Google Play) najmä vďaka veľkému retailovému ošiaľu okolo kryptomeny Shiba Inu. Tá dokonca včera na nejaký čas podľa trhovej kapitalizácie predbehla doposiaľ najznámejší meme coin Dogecoin a za posledný týždeň posilnila o vyše 130%. Shiba Inu (SHIB) je možné kúpiť práve cez aplikáciu Coinbase, čo môže prispievať počtu jej stiahnutí.

Ďalšie zaujímavé články

3400 dolárov do kryptomeny Shiba Inu urobilo investorovi 1,55 miliardy USD 

Bitcoin dosiahol veľký míľnik. Schválenie prvého Bitcoin ETF sa zapíše do histórie

Binance Coin chce napodobniť Ethereum – odpáli ošiaľ nová aktualizácia?

Vlastní kryptomeny už 11% ľudí? Tušíte, kde sú najpopulárnejšie?

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.