Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

3400 dolárov do kryptomeny Shiba Inu urobilo investorovi 1,55 miliardy USD

Článok

Shiba Inu
Zdroj: Pexels.com

Kým trh s kryptomenami v priebehu stredy oslabil o niekoľko miliárd dolárov a samotný Bitcoin klesol o zhruba 5% svojej ceny, jedna kryptomena naďalej výrazne posilňuje. Ide o meme coin Shiba Inu (SHIB), akéhosi neoficiálneho mladšieho “brata” Dogecoinu (DOGE).

Shiba Inu (SHIB) za posledných 24 hodín narástla na cene o 44% a v priebehu posledných 7 dní poskočila už o neuveriteľných 162% (v čase písania článku). Vďaka tomu je už ôsmou najväčšou kryptomenou na trhu, pričom v priebehu stredy prvýkrát predbehla aj svojho “veľkého brata” Dogecoin, obľúbenú kryptomenu celebrít vrátane Elona Muska, ktorý klesol na 11. priečku.

Shiba Inu je radená do kategórie “meme kryptomien”, pretože po fundamentálnej stránke nemá žiadne výnimočné vlastnosti. Nedá sa to povedať ani o jej tokenomike, keďže ide o vysoko inflačnú kryptomenu ak ju porovnávame napríklad s Bitcoinom či Ethereum.

Neznáma Shiba Inu veľryby pretavila „drobné“ v „zlato“

V čase, kedy cena tejto kryptomeny trhá rekordy, sa dostal do mainstreamových médií príbeh o neznámom investorovi, ktorý podľa onchain dát nakupoval Shiba Inu už od augusta minulého roka. Svoju bilanciu Shiba Inu postupne zveľaďoval 44-rôznými nákupmi, pričom najväčší z týchto nákupov, práve z augusta 2020, predstavoval investíciu 3200 dolárov.

Tento investor postupne naakumuloval 70 200 003 107 594 SHIB, ktoré majú v čase písania tohto článku trhovú cenu 5,6 miliardy dolárov. Zmieňovaná najväčšia investícia za 3200 dolárov by dnes teoreticky mobla byť predaná za 1,55 miliardy dolárov.

Market Cap Shiba Inu je v čase písania článku 43 miliárd dolárov, čo znamená, že tento neznámy investor má pod kontrolou zhrub 11% kapitalizácie tejto kryptomeny. Preňho to však zároveň znamená problém, pretože len veľmi ťažko by vedel predať svoje mince SHIB spôsobom, aby ich naozaj pretavil do 5 miliárd dolárov. Akékoľvek výraznejšie predaje z jeho strany by totiž mohli spôsobiť doslova paniku a prudký prepad ceny tejto mince.

Čo poháňa cenu tejto kryptomeny?

Shiba Inu rastie na cene z viacerých dôvodov. Ide o kryptomenu, ktorá je označovaná čoraz viac za “boomer coin”. Popularite kryptomeny pomohli aj nedávne zalistovania na veľkých burzách či úspešný predaj NFT série “Shiboshi’s”. Rastu prispieva aj výrazný záujem o futures Shiba Inu na burzách FTX, OKEx a Huobi. V konečnom dôsledku ho však poháňa najmä chamtivosť na trhu v kombinácii s riskujúcim retailom, ktorý investuje do tejto kryptomeny z dôvodu očakávaní obrovského a rýchleho zhodnotenia, no častokrát bez uvedomenia si potenciálnych veľkých strát. Takéto príbehy väčšinou končia bolestivým vytriezvením, no v tomto okamihu ťažko predpovedať, kedy bublina spľasne.

Prečítajte si ďalšie zaujímavé novinky

Inštitúcie naliali do Bitcoinu minulý týždeň rekordné peniaze – Pozrite si si čísla!

Bitcoin dosiahol veľký míľnik. Schválenie prvého Bitcoin ETF sa zapíše do histórie

Binance Coin chce napodobniť Ethereum – odpáli ošiaľ nová aktualizácia?

Vlastní kryptomeny už 11% ľudí? Tušíte, kde sú najpopulárnejšie?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.