Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vlastní kryptomeny už 11% ľudí? Tušíte, kde sú najpopulárnejšie?

Článok

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pexels.com

Austrálska spoločnosť Finder realizovala prieskum medzi viac než 40 000 respondentmi  v 22 rôznych krajinách, aby analyzovali adopciu kryptomien z demografického pohľadu.

Čísla, ktoré priniesol Finder, odhalili viaceré zaujímavosti. Napríklad len v jednej zo sledovaných zemí je adopcia kryptomien u žien vyššia než u mužov – ide o Mexiko, kde majú ženy 53,7% podiel na trhu. Blízko k 50% sú však aj ženy z Filipín, Brazílie, Kolumbie, Indie, či Írska. Naopak v Japonsku, Nórsku, Nemecku, Švédsku či v USA tvoria len od 20 do 30%.

Z percentuálneho hľadiska na celkovú populáciu by sme našli najviac držiteľov kryptomien v Nigérii, kde ich podľa prieskumu vlastní takmer každý štvrtý človek (24%). Medzi Nigérijčanmi je najpopulárnejší Bitcoin, ktorý vlastní 16% obyvateľstva. Nasleduje Ethereum, Dogecoin, Binance Coin a Cardano.

Na druhom mieste za Nigériou je Malajzia a tretia je Austrália. U všetkých 22 sledovaných krajín platí, že najdominantnejšou kryptomenou v ich portfóliu je Bitcoin.

Pokiaľ ide o priemerné čísla z prieskumu, kryptomeny drží 11,4% ľudí. Bitcoin figuruje u 6,8% obyvateľstva, Ethereum3,2%, Cardano u 2,2%, Binance Coin u 1,9% a Dogecoin u 2,3%. Z čísel Dogecoin je zrejmé, aký veľký vplyv na investorov mal Elon Musk a retailový ošiaľ.

Bitcoin je najpopulárnejší v Japonsku, kde ho drží 76,7% ľudí, ktorí majú v portfóliu nejaké kryptomeny. Ethereum sa najviac darilo v Singapure (52,4% držiteľov kryptomien) a CardanoAustrálii (26,3%). Binance Coin má najväčšiu fanúšikovskú základňu v Indonézii (26,9%). Nuž a pokiaľ ide o Dogecoin, tak tomu sa najviac darí v USA, kde ho drží zhruba 30% kryptomenových investorov.

Koľko ľudí už vlastní kryptomeny?

Ak by sme sa závery prieskumu pokúsili premietnuť do celosvetových čísel, dopracovali by sme sa k tomu, že kryptomeny vlastní viac než 700 miliónov ľudí, čo je číslo, ktoré sa vymyká bežným odhadom z iných prieskumov. Najčastejším predpokladom je, že kryptomeny vlastní alebo má do nich zainvestované okolo 5%  celosvetovej populácie, čo môže byť okolo 300 až 350 miliónov ľudí.

Fanúšikovia kryptomien sa spoliehajú na takzvaný network efekt, pri ktorom adopcia danej technológie začne rásť  parabolicky v momente, kedy si získa podporu u dostatočne veľkej vzorky ľudí. Inak povedané ak by kryptomeny používalo 10% ľudí, s najväčšou pravdepodobnosťou ďalších 10% pribudne omnoho rýchlejším tempom, než tých prvých – podobne ako sa tak stalo u internetu či sociálnych sieti typu Facebook.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.