Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Čo je to Binance Coin (BNB)? Kde sa dá kryptomena BNB kúpiť?

Článok

Profil Binance Coin BNB
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Osobitnou kategóriou medzi kryptomenami sú tokeny, ktoré vydávajú konkrétne burzy. Hovoríme im natívne tokeny búrz. V tejto kategórii vyčnieva nad všetkými Binance Coin (BNB), ktorý patrí burze Binance.

Čo je to Binance Coin?

Binance Coin (BNB) je natívnym tokenom burzy Binance, ktorý je využívaný naprieč celým ekosystémom budovaným najväčšou burzou s digitálnymi aktívami (či už ide o samotnú burzu, jej platobné karty, alebo DeFi Sektor). Vďaka tomu v priebehu rokov výrazne narástla aj jeho hodnota.

Graf Binance Coin

[mcrypto id=“35047″]

Binance Coin podrobne

Centralizovaný coin

V prvom rade treba povedať, že Binance Coin je silne centralizovanou kryptomenou. V tomto prípade sa však ani nemožno čudovať. Vyplýva už z jeho názvu, že má nesmierne veľa spoločné so samotnou burzou Binance. Trúfneme si preto napísať, že investícia do Binance Coinu môže byť len zďaleka chápaná ako investícia do budúcnosti decentralizovaného finančného systému. Ide skôr o investíciu do toho, že sa bude dariť burze Binance. A ak áno, Binance Coin má veľkú perspektívu.

TIP: Nakoľko sme už viackrát naznačili úzke prepojenie tejto kryptomeny s burzou Binance, pre ešte lepšie pochopenie problematiky tejto kryptomeny vám odporúčame prečítať si aj našu kompletnú recenziu burzy Binance

História BNB

Binance Coin vznikol v roku 2017 na Ethereum blockchaine ako ERC-20 token a v rámci vtedajšej ICO horúčky prispel k získaniu financií na rozbehnutie burzy Binance. Do ICO išla presne polovica z jeho celkovej ponuky 200 000 BNB tokenov. Binance Coin neskôr v apríli 2019 kompletne premigroval na blockchain Binance Chain, teda na domovský blockchain, za ktorým taktiež stojí Binance.

Zaujímavý deflačný model

Spočiatku existovalo 200 miliónov Binance Coinov (BNB). Dnes to už nie je pravda. Tento token sa totiž pravidelne podrobuje takzvanému páleniu mincí – coin burnom, ktoré sa dejú štyrikrát do roka. Funguje to tak, že burza Binance vyhodnotí svoje výsledky za predošlý kvartál a na základe objemov obchodovania časť svojich ziskov spáli jednoducho tým, že zničí určitý počet tokenov BNB. Nejde pritom o malé hodnoty. Pre ilustráciu pri pálení mincí v januári 2021 takto zničila vyše 150 miliónov dolárov. Tento proces bude prebiehať až do momentu, kedy sa celková ponuka existujúcich BNB nezmenší na konečných 100 miliónov dolárov. Teda o presnú polovicu v porovnaní so stavom na začiatku existencie tejto kryptomeny. Musíme priznať, že to znie zaujímavo. Ponuka BNB v obehu sa vďaka tomu neustále znižuje, čo znamená, že tokeny BNB sa stávajú vzácnejšie.

Dôvody, prečo držať nejaké BNB

Držanie Binance coinov má zmysel aj pre zníženie poplatkov za obchodovanie na Binance. Inak povedané, ak už na tejto burze ste, oplatí sa mať aspoň nejaké BNB. Bude to pre vás výhodne. Ide o ďalší prvok, v rámci ktorého Binance motivuje zákazníkov túto kryptomenu vlastniť. Nuž a ak by ste sa chceli zúčastniť takzvaného Binance Laundhcopadu, čo je proces, v rámci ktorého je možné investovať do zaujímavých blockchain startupov, burza Binance vás taktiež prinúti zaobstarať si na to tokeny BNB, ktoré fungujú pri tomto nákupe ako hlavná mena.

Binance Coin sa popri tom teší rôznym partnerstvám a dá sa tvrdiť, že rastie aj jeho adopcia ako kryptomeny, ktorou sa dá platiť. Nepochybne pri tom čerpá zo svojho silného zázemia. Ďalšie využitie Binance Coinu je v rámci blockchainu Binance Smart Chain a burza Binance vyvíja veľké úsilie v DeFi sektore, aby aj tam zohral Binance Coin dôležitú úlohu. Úvod roka 2021 naznačuje, že sa jej to darí nad očakávania.

Zhrnutie

Budeme sa opakovať, keď zdôraznime, že Binance Coin je kryptomena, ktorá čerpá z úspechu Binance. Kým sa bude dariť tejto burze, Binance Coin bude mať stále veľkú perspektívu. Binance má výborný marketing a prináša v rámci sektora krypto búrz jednoznačne najviac inovácii. Ak sa však rozhodnete investovať do Binance Coinu, vedzte, že ide o kryptomenu, ktorá je viazaná na niečo konkrétne. Nejde teda zďaleka o kryptomenu typu Bitcoin a azda možno s väčšou nadsazkou povedať, že ide o „neregulované akcie“ burzy Binance (čo môže byť potenciálne riziko z pohľadu regulátorov podobne ako v prípade XRP).

Ako kúpiť Binance Coin

Na kúpu Binance Coinu (BNB) vám odporúčame neprekvapujúco kryptoburzu Binance a to takým spôsobom, že po registrácii spravíte na Binance SEPA prevod z vášho bankového účtu a následne si na nej kúpite BNB, respektíve nejakú jeho časť (môžete si kúpiť napr. aj 0.05 BNB).

O burze Binance sme pre vás pripravili veľkú recenziu, čiže pokojne si ju pokojne prečítajte, ak váhate, či ide o naozaj najlepšiu vstupnú bránu do sveta kryptomien.

Ak sa pre Binance rozhodnete, zároveň vás upozorňujeme, aby ste použili tento registračný link. Ak ho využijete, získate automaticky 20% zľavu na poplatky za obchodovanie na tejto platforme. To je zľava, ktorú vám väčšina iných médií neposkytne.

BNB si pošlite na vlastnú peňaženku

Ďalším dôležitým krokom by mal byť výber týchto ADA mincí z burzy na vašu vlastnú peňaženku, ku ktorej mate privátne kľúče, teda seed. Iba v takom prípade totiž budete mať túto kryptomenu naozaj pod kontrolou a nebudete musieť veriť tretej strane. Najvyššiu mieru zabezpečenia vám v prípade tejto kryptomeny prinesie hardvérová peňaženka Ledger. Ak by ste sa rozhodli objednať ju, budeme vďační, ak použijete náš affiliate link.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.