Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie naliali do Bitcoinu minulý týždeň rekordné peniaze – Pozrite si si čísla!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť CoinShares vždy v pondelok zverejňuje výsledky najznámejších kryptomenových fondov za uplynulý pracovný týždeň. Ten posledný bol z pohľadu prílevu kapitálu do Bitcoinu historický.

Nie je to tak dávno, čo sme videli sériu týždňov, v ktorých fondy Grayscale, Coinshares, 3iQ, Purpose, 21 Shares, ProShares či ETC Group končili pravidelne v červených číslach – inak povedané viac kapitálu z nich ubudlo ako do nich prišlo. V lete bolo takých týždňov z desiatich až deväť.

Trend sa začal otáčať zhruba pred dva a pol mesiacmi. Odvtedy sme boli svedkami 10 týždňov, v ktorých do kryptomien na čele s Bitcoinom prišlo viac kapitálu ako odišlo. Nuž a ten posledný začínajúci 18. októbrom sa stal rekordným.

Akreditovaní investori a inštitúcie totiž skrz zmieňované fondy naliali do kryptomien neuveriteľných 1,475 miliardy dolárov. Výrazným spôsobom tak boli prekonané aj doposiaľ najúspešnejšie týždne týchto fondov z úvodu roka.

Najhlavnejšiu úlohu zohrala firma ProShares a jej Bitcoin Futures ETF, ktoré bolo spustené v pondelok na na burze NYSE. Ako sme už v priebehu minulého týždňa informovali, išlo o najvydarenejší vstup ETF do trhu od príchodu ETF na zlato v roku 2004. Podľa reportu CoinShares sa napokon do Bitcoinu skrz ProShares nalialo 1,236 miliardy dolárov, čo dramaticky ovplyvnilo konečnú bilanciu.

Okrem Bitcoinu, do ktorého naprúdilo dokopy v minulom týždni 1,45 miliardy sa darilo aj Solana (SOL), ktorá navýšila vo fondoch svoju bilanciu o 8,1 milióna dolárov a Cardano (ADA), ktoré “posilnilo” o 5,3 milióna USD. Zaujímavé je, že opäť v červených číslach v podobe odlivu 1,4 milióna USD skončilo Ethereum.

Ďalšie novinky

Začne Tesla opäť prijímať platby Bitcoinom? – Toto naznačuje report SEC!

Známy trader očakáva rast 6 altcoinov. Tvrdenie podporuje viacerými argumentami

Čína vraj ľutuje zákaz ťažby Bitcoinu – Špekulácie sú len falošnou nádejou

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.