Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vynikajúci štart Bitcoin Futures ETF od ProShares. Takmer padol rekord

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Záujem obchodníkov o Bitcoin Futurues ETF od spoločnosti ProShares prekonal očakávania, keďže objemy obchodovania takmer prekonali debutový rekord ETF spoločnosti ETF od spoločnosti BlackRock.

Po prvom dni obchodovania Bitcoin Futures ETF s názvom ProShares Bitcoin Strategy (BITO) presiahol prirodzený objem obchodovania čiastku 1 miliardy amerických dolárov. Je to len o čosi menej, než januárový rekord ETF BlackRock US Carbon Transition Readliness ETF (LCTU), ktorý pri debute zúčtoval obchody za 1,16 miliardy USD.

ETF založené na bitcoinových futures kontraktoch zahájilo obchodovanie v utorok 19. októbra 2021 s otváracou cenou 40,88 USD a podľa dát TradingView napokon uzavrelo deň na cene 41,94 USD popri tom ako 24 313 miliónov akcii BITO zmenilo v priebehu obchodného dňa svojho majiteľa.

Najlepší „prirodzený štart“ ETF v histórii?

Eric Balchunas, ETF analytik Bloombergu, v reakciu na tieto čísla reagoval, že ide zrejme o najveľkolepejší vstup ETF na burzu z hľadiska “prirodzeného” alebo „základného záujmu”. Zmieňované ETF od BlackRock bolo totiž podľa neho poháňané najmä záujmom jedného plánovaného obrieho investora, kým v prípade bitcoinoveho ETF od ProShares bolo obchodovanie omnoho “prirodzenejšie”.

Bude súperiť s ETF na zlato a striebro?

Podľa dostupných dát da nalialo do BITO v prvý deň obchodovania okolo 570 miliónov dolárov. Ak by si toto ETF dlhodobo udržalo podobné čísla, mohlo by byť považované v tomto odvetví za mimoriadne silný produkt. Podľa údajov FactSet sú dvomi najvýkonnejšími komoditnými ETF s ročnými tokmi 3 miliárd USD respektíve 1,7 miliardy USD ETF fondy na zlatostriebro.

Mimo komodít dominuje z pohľadu toku kapitálu ETP Invesco QQQ Trust s 5,351 miliardami USD.

Nevýhoda pre konkurenciu ProShares?

Eric Balchunas si myslí, že  veľkolepý vstup ProShares Bitcoin Futures ETF môže byť značnou nevýhodou pre ostatných žiadateľov o Bitcoin Futures ETF. Napríklad pre  firmu Valkyrie, ktorá by mohla dostáť povolenie už v najbližších dňoch.

,,Dôsledkom dnešných výsledkov je, že ďalšie ETF v rade bude mať omnoho ťažšiu úlohu uspieť. Čas je podstatný. Každý deň sa počíta, pretože akonáhle sa ETF stane známym ako to, ktoré má mnoho likvidity, je takmer nemožné tento titul ukradnúť,” uviedol.

Prečítajte si tiež: Šéf SEC vysvetlil, prečo povolili Bitcoin Futures ETF, ale spotové nie

Valkyrie pobavila zmenou názvu tickeru

Firma Valkyrie, ktorá netrpezlivo čaká na povolenie, medzitým odvážne a drzo zmenila názov svojho tickeru pre ETF na “BTFD“. V kryptomenovej komunite ide o skratku pojmu „Buy the f*cking dip“, ktorú bitcoineri radi používajú v čase, kedy cena BTC klesne, aby tým motivovali k dokupovaniu lacnejších bitcoinov.

Grayscale Investments vyplnila formuláre

O spotové Bitcoin ETF medzitým oficiálne požiadala firma Grayscale Investments, keď podala podanie na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu SEC. Informoval o tom zakladateľ firmy Barry Silbert. ETF, ktoré má za cieľ konvertovať ich GBTC do Bitcoin ETF, dali jednoduchý ticker “BTC“, ktorý je známy ako skratka pre samotný Bitcoin. Pokiaľ ide o schválenie tohto ETF, SEC sa k nemu musí vyjadriť prvýkrát do 75 dní. Verdikt však môže následne ešte niekoľko krát odloižiť a preto je najpravdepodobnejšie, že padne až v roku 2022.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.