Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ProShares ETF po dvoch dňoch prekonal 18 rokov starý rekord!

Článok

rekord raketa
Zdroj: Pixabay.com

O prvé bitcoinové ETF, hoci “len” futures, je obrovský záujem. V rámci druhého dňa obchodovania sa mu totiž podarilo prekonať 18 rokov starý rekord najrýchlejšieho fondu, ktorý prekonal podľa AUM 1 miliardu dolárov.

Bitcoin Futures ETF od spoločnosti ProShares sa stal najrýchlejším fondom, ktorý dosiahol hodnotu jednej miliardy USD spravovaných aktív (AUM). Podarilo sa mu to za necelé dva dni od začiatku obchodovania pod tickerom BITO na burze NYSE v utorok 19. októbra.

Podľa analytika Bloomberg Erica Balchunasa “BITO“ ľahko prekonalo predchádzajúceho rekordmana, ETF fond na zlato s tickerom „GLD“, ktorému trvalo dosiahnutie hranice jednej miliardy dolárov v roku 2004 takmer tri dni.

Balchunas v „tweete“ skonštatoval, že to bolo “poetický vhodné”, čím zrejme naznačil, že z Bitcoinu sa naozaj stáva nové digitálne zlato. Takto nejak sa k nemu nedávno šokujúco vyjadril aj FED (český ekonóm Lukáš Kovanda na základe toho dokonca špekuloval, či FED v budúcnosti nebude kupovať BTC do štátnych rezerv) či známy investor Paul Tudor Jones, ktorý je presvedčený, že Bitcoin je aktuálne z pohľadu investorov novým typom zlata.

,,Nikdy som nič také nevidel. Vsadím sa, že aj u ProShares sú šokovaní,” uviedol Balchunas a pokračoval: ,,Ak BITO udrží toto tempo prílivu, neostanú mu do konca mesiaca žiadne futures na nákup kvôli limitom na pozície.”

Okrem toho, že Bitcoin ETF od ProShares vytvorilo novy rekord, pokiaľ ide o AUM nad miliardu dolárov, po prvom dni podľa Balchunasa vytvorilo aj rekord v prirodzenom organickom objeme obchodov, ktorý dosiahol miliardu USD. Po ďalšom dni sa zobchodovali dokopy už viac než 2 miliardy USD.

Valkyrie stále čaká na povolenie

Analytik Bloombergu naďalej očakáva, že SEC v najbližších hodinách udelí povolenie aj žiadosti spoločnosti Valkyrie, ktorá k svojmu Bitcoin Futures ETF pridala tak trochu úsmevný, respektíve provokačný názov “BTFD“. Balchunas čakal, že Valkyrie spustí svoj fond na NASDAQ už v stredu alebo štvrtok, no sám sa na Twitteri následne poopravil, keď uviedol: ,,Povedal som, že spustené bude zajtra, ale podľa všetkého to bude až v piatok. Ospravedlňujem sa.“

Okrem ProShares a Valkyrie by budúci týždeň v pondelok mal svoje Bitcoin Futures ETF spustiť aj ďalší žiadateľ VanEck, ktorý už získal súhlas od SEC. VanEck zároveň čaká na stanovisko od SEC k žiadosti o tradičné spotové Bitcoin ETF, ku ktorému sa musí komisia vyjadriť do 14. novembra.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.