Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tudor vidí v Bitcoine nové zlato, Thiel kanárika v uhoľnej bani

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Americký miliardár Paul Tudor Jones bol jedným z prvých jeho kategórie, ktorí videli v Bitcoine veľký potenciál už v prvej polovici roka 2020. Teraz sa k najznámejšej kryptomene vrátil v rámci rozhovoru pre CNBC v čase, kedy BTC v stredu prekonal svoje historické cenové maximum a došplhal sa až k cene 67 000 USD.

Paul Tudor Jones v stredu na CNBC skonštatoval, že z jeho pohľadu je Bitcoin lepším zaistením voči inflácii než zlato. ,,V túto chvíľu ho preferujem nad zlatom. Je jasné, že pre kryptomeny existuje miesto. Je jasné, že teraz Bitcoin vyhráva svoj závod so zlatom,“ vyhlásil v stredajšej relácii Squawk Box.

Jones podobne ako to v utorok urobil ďalší miliardár Carl Icahn počas rozhovoru vyslovil veľké obavy z rastúcej inflácie amerického dolára. Myslí si, že predstavuje veľkú hrozbu pre americké finančné trhy, ktoré sa zotavujú z ekonomických dôsledkov pandémie koronavírusu.

Paul Tudor Jones sa domnieva, že Bitcoin je skvelým spôsobom, ako dlhodobo chrániť bohatstvo. Dokonca lepším, než zlato, ktoré tradiční investori vnímajú ako akýsi hedge poslednej inštancie. Napriek tomu však Jones nemá v Bitcoine veľkú časť portfólia. Na CNBC prezradil, že kryptomeny tvoria jednociferné percento jeho celého investičného portfólia.

Témou interview bolo v krátkosti aj spustenie Bitcoin Futures ETF od firmy ProShares. Jones skonštatoval, že on sám preferuje priame držanie bitcoinu, než nejaké ETF viazané na futures. Ak však majú investori radšej takúto formu investície, nemá s tým problém.

Thiel: Bitcoin je kanárik v uhoľnej bani

Kým Tudor porovnával Bitcoin so zlatom a vyzdvihoval jeho lepšiu výkonnosť v porovnaní s najznámejším cenným kovom, Peter Thiel, spoluzakladateľ PayPal a miliardár z technologického priemyslu, si myslí, že úspech Bitcoinu sa odráža aj od neudržateľného stavu americkej politiky.

Pokiaľ ide o cenu BTC, Thiel ešte v utorok skonštatoval: ,,Neviem, či by ste mali všetky svoje peniaze vložiť o Bitcoinu, keď stojí 60 tisíc dolárov. Ale skutočnosť, že je na 60 tisícoch dolárov je bezpochyby nesmierne nádejným znamením. Je to kanárik v uhoľnej bani. Je to ten nečestnejší trh, ktorý v tejto zemi máme a hovorí nám, že ten súčasný je schátraný. Tento režim sa chystá vybuchnúť.”

Thiel realizoval svoje investície do kryptomien skrz spoločnosť Founders Fund, ktorej je taktiež spoluzakladateľom. Je hlasným kritikom politiky Joea Bidena a tiež jeho demokratických predchodcov Obamu či Clintona. Taktiež nedôveruje FED, ktorý označuje za stredoľavú najnadhodnotenejšiu inštitúciu na západnom svete. Kryptomeny vníma ako niečo, čo prispeje k pozitívnym ekonomickým a geopolitickým zmenám.

Zdroj: markets.businessinsider.com, cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.