Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin môže chrániť pred infláciou, priznal miliardár Icahn

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Známy americký miliardár Carl Icahn naznačil, že Bitcoin (BTC) by mohol popri rastúcej inflácii naozaj nadobudnúť povesť hedgeu voči nej, hoci sám priznal, že mu úplne nerozumie.

Carl Icahn, ktorý pôsobil v roku 2017 v Bielom dome vo funkcii poradcu prezidenta Donalda Trumpa pre regulačné reformy, vyjadril v rozhovore pre CNBC veľké obavy z pokračujúco sa znehodnocovania amerického dolára. On osobne očakáva, že inflácia ešte porastie a nie je len dočasná.

,,V dlhodobom horizonte sa rozhodne rútime k stene. Naozaj si myslím, že to vyvrcholí krízou. Tlačíme peniaze, takže nám rastie inflácia. Keď sa pozriete okolo seba, vidíme všade infláciu a ja neviem, ako sa s tým dlhodobo vyrovnáme,” povedal veľmi skepticky.

Je skeptickejší než Powell

Komentáre Icahna nadviazali na nedávne vyjadrenie šéfa FEDu, teda americkej centrálnej banky, Jeromeho Powealla, ktorý priznal, že inflácia rastie popri tom, ako gradujú problémy týkajúce sa dodávateľského reťazca. ,,Vzhľadom na to, že sa ekonomika opäť otvára a dochádza k oživeniu výdajov, sme svedkami tlaku na rast cien, najmä kvôli problémovým miestam v dodávkach u niektorých odvetví,” povedal Powell. ,,Tieto efekty sú väčšie a trvalejšie, než sa očakávalo, ale budú slabnúť. Taktiež očakávame, že inflácia klesne spať k nášmu dlhodobému cieľu 2%.“

Bitcoin by mohol fungovať ako hedge

Icahn je však v súvislosti s infláciou väčším skeptikom a nemyslí si, že sa jej zbavíme len tak ľahko. Aj z tohto dôvodu vníma príležitosť pre Bitcoin, ktorý sa naozaj môže osvedčiť ako držiteľ hodnoty. On sám však doňho neinvestoval.

,,V spoločnosti Icahn & Company pracuje množstvo chytrých ľudí, no Bitcoinu ešte stále nerozumieme. Nehovorím, že je zlý, alebo dobrý, len hovorím, že tomu nerozumieme. Nejdeme investovať do niečoho, čomu nechápeme. Naozaj nás zaujíma otázka, čí má Bitcoin vnútornú hodnotu, respektíve či funguje ako uschovateľ hodnoty. Ak sa však inflácia bude rozmáhať, myslím si, že bude mať naozaj hodnotu. Existuje však strašne veľa premenných. Je veľmi ťažké investovať do tejto veci,” povedal.

Scott Minerd dáva od Bitcoinu ruky preč

Okrem Icahna priznal nepochopenie Bitcoinu aj CEO firmy Guggenheim Investments Scott Minerd. Jeho firma sa začala pred pár mesiacmi zaujímať o Bitcoin a on sám predikoval BTC cenu 400 tisíc dolárov a neskôr dokonca 600 tisíc dolárov. Keď však v máji začal Bitcoin padať, povedal, že klesne až na 15 tisíc dolárov. Ani jedna z predikcii mu zďaleka nevyšla a tak sa dokonca rozhodol z trhu s Bitcoinom odísť a priznať, že Bitcoinu jednoducho nerozumie.

,,Jedna vec, ktorú som sa naučil ako obchodník už pred rokmi je to, že ak nerozumiete tomu, čo sa práve deje, musíte opustiť daný trh. Takže disciplína mi hovorí, že tomuto (Bitcoinu) naozaj nerozumiem.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne