Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čína vraj ľutuje zákaz ťažby Bitcoinu – Špekulácie sú len falošnou nádejou

Článok

Čína
Pixabay.com

Sociálnymi sieťami v posledných dňoch kolujú fámy, podľa ktorých Čína ľutuje májový zákaz ťažby kryptomien na svojom území. S najväčšou pravdepodobnosťou to však neznamená, že by chcela prehodnotiť svoj postoj k tejto téme.

Špekulácie, že by Čína mohla prehodnotiť svoj status k ťažbe kryptomien na svojom pevninskom území, odštartovali dve spolu čiastočne súvisiace správy spojené s Čínskou komisiu pre národný rozvoj a reformu.

Táto komisia totiž zaradila tému “ťažby virtuálnych mien” do zoznamu vyradených odvetví, ku ktorým si chce vyžiadať verejnú mienku. Medzitým komisia taktiež skonštatovala, že Čína prišla o vedúcu pozíciu v oblasti ťažby Bitcoinu, keď ju predbehli Spojené štáty americké.

Kombinácia týchto dvoch informácii vyvolala dojem, že Čína by mohla prehodnotiť svoj negatívny postoj k ťažbe Bitcoinu a upustiť od svojich striktných pravidiel v tejto veci. S najväčšou pravdepodobnosťou sú však tieto informácie postavené len na falošnej nádejí.

Ako informoval portál DeCrypt, pokiaľ ide o konkrétne kroky, najľudnatejšia krajina sveta koná v súlade s tým, čo nariadila. Inak povedané snaží sa proti ťažbe Bitcoinu a iných kryptomien razantne bojovať.

Dôkazom toho sú aj čoraz sofistikovanejšie praktiky, pri ktorých sa snaží odhaľovať nelegálnu ťažbu aj na úrovni malých miestnych samospráv, ktoré používajú sieťovú technológiu na nájdenie “ťažobných IP”. Prísne kontroly vyhnali z Číny väčšinu doposiaľ fungujúcich bitcoinových ťažiarov, ktorí sa sťahujú inam, alebo ukončili svoju činnosť.

Svoju prevádzku musel optimalizovať aj Bitmain, najväčší čínsky výrobca hardvéru pre ťažbu Bitcoinu, ktorý už nedodáva svoje produkty v rámci krajiny, ale výhradne sa sústredí na ich export.

Čína už dávnejšie naznačila, že jej primárnym cieľom je spustenie vlastnej národnej digitálnej meny digitálneho juanu a je zrejmé, že nechce, aby vedľa nej existovala nejaká decentralizovaná alternatíva, nad ktorou nemá moc. Bitcoin by ňou jednak bol a zároveň nie je v súlade so snahou Číny dosiahnuť uhlíkovú neutralitu. Ťažba BTC v tejto krajine totiž bola do značnej miery realizovaná do zdrojov energie z uhoľných baní, čiže neekologická.

Summa sumárum podľa všetkého ide len o falošné nádeje a možnú snahu o ovplyvnenie bitcoinoveho sentimentu šíriteľov týchto špekulácii. Bitcoin koniec koncov Čínu nepotrebuje a jej zákaz ťažby sa ukázal byť preň plusom. Hashrate sa blíži opäť historickým hodnotám a ťažba je omnoho decentralizovanejšia, než bola pred májovým zákazom.

Ďalšie novinky

Začne Tesla opäť prijímať platby Bitcoinom? – Toto naznačuje report SEC!

Známy trader očakáva rast 6 altcoinov. Tvrdenie podporuje viacerými argumentami

Inštitúcie naliali do Bitcoinu minulý týždeň rekordné peniaze – Pozrite si si čísla!

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.