Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Začne Tesla opäť prijímať platby Bitcoinom? – Toto naznačuje report SEC!

Článok

Tesla
Pixabay.com

Najpopulárnejší výrobca elektromobilov Tesla vo svojom štvrťročnom reporte pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) naznačil svoj pozitívny názor na kryptomeny, popri čom nevylúčil, že opäť začne akceptovať za svoje tovary a služby aj platby Bitcoinom.

Spoločnosť, na ktorej čele stojí vizionár Elon Musk, v kvartálnom reporte pre SEC uviedla, že môže v dohľadnej dobe obnoviť platobnú bránu, v rámci ktorej bude akceptovať platby kryptomenami na čele s Bitcoinom (BTC).

Tesla platby Bitcoinom už tento rok na prelome prvého a druhého kvartálu umožňovala, no rastúca kritika Bitcoinu v súvislosti s jeho neekologickou ťažbou ju prinútila, aby tieto platby dočasne pozastavila. Od oného okamihu sa však v oblasti ťažby Bitcoinu  pomerne veľa zmenilo (najmä vzhľadom na to, že išlo o relatívne krátke obdobie). Bitcoin sa prestal ťažiť v Číne a v oveľa väčšej miere je ťažený v USA, kde ako zdroj energie využívajú vo výraznejšej miere ekologické obnoviteľné zdroje. Elon Musk preto už v júni naznačil, že jeho firma môže obnoviť platby Bitcoinom a z reportu pre SEC je zrejmé, že táto možnosť je čoraz reálnejšia.

Tesla v reporte pre SEC taktiež uviedla, že v kryptomenách vidí budúcnosť. ,,Veríme v dlhodobý potenciál digitálnych aktív ako investície aj ako likvidnej alternatívy k hotovosti.”

Tesla je bitcoinový gigant

Tesla je z pohľadu trhovej kapitalizácie najväčšou verejne obchodovanou spoločnosťou, ktorá má na svojej súvahe bitcoiny. Konkrétne ich je 43 200, čo pri súčasnej cene predstavuje 2,7 miliardy dolárov. Nakúpila ich v úvode tohto roka za 1,5 miliardy dolárov, čo znamená, že jej nerealizovaný zisk predstavuje dnes už vyše miliardu dolárov.

Bitcoiny vlastní aj samotný Elon Musk, ktorý tento týždeň priznal, že okrem BTC je aj držiteľom kryptomien Ethereum a Dogecoin. Keď na Twitteri prezradil, že ďalší memecoin Shiba Inu, ktorý je inšpirovaný Dogecoinom nevlastní, jeho cena prakticky okamžite klesla o 20%.

Nejaké BTC má na súvahe aj ďalšia futuristická firma Elona Muska spoločnosť SpaceX, ktorej ambíciou nie je nič menej, než dostať ľudí opäť na Mesiac a potom aj na Mars. Vzhľadom na to, že nejde o verejne obchodovanú firmu, však nie je známe, koľko bitcoinov naozaj vlastní. Musk však potvrdil, že do nich investovala.

Ďalšie novinky

Známy trader očakáva rast 6 altcoinov. Tvrdenie podporuje viacerými argumentami

Inštitúcie naliali do Bitcoinu minulý týždeň rekordné peniaze – Pozrite si si čísla!

Čína vraj ľutuje zákaz ťažby Bitcoinu – Špekulácie sú len falošnou nádejou

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.