Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (6.4.): Bitcoin ETF, nákup Microstrategy, on-chain dáta Ethereum a iné

Článok

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Grayscale plánuje zmeniť svoj produkt GBTC na Bitcoin ETF

Spoločnosť Grayscale Investments, ktorá pre produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) spravuje viac než 650 000 BTC (čo z nej robí najväčšiu bitcoinovú inštitucionálnu veľrybu na svete) potvrdila, že sa bude snažiť čím skôr konvertovať charakter svojho GBTC trustu na verejne obchodované Bitcoin ETF. Téme sme sa venovali v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spoločnosť Micostrategy investovala do Bitcoinu ďalšie milióny 

Spoločnosť Mirostrategy v pondelok oznámila, že investovala do Bitcoinu ďalšie milióny dolárov. Hodnota jej spravovaných bitcoionov vďaka tomu stúpla už na 5,4 miliardy USD. Správu o ďalšej kúpe BTC potvrdil na Twitteri CEO Microstrategy Michael Saylor, ktorý informoval, že jeho spoločnosť nakúpila tentokrát 253 BTC za 15 miliónov dolárov. Viac sa dočítate tu.

Ethereum: Klesá počet veľrýb, no aj Etherov na burzách (on-chain dáta)

V čase, kedy Ethereum (ETH) vytvára svoje nové historické maximá nad úrovňou 2100 dolárov, je dobré pozrieť sa na niekoľko on-chain analytických dát, ktoré naznačujú, v akej kondícii je dvojka na trhu. Prečítajte si tento článok.

Nový trend: Ťažiari prestali s predajom bitcoinov, zdá sa, že ich akumulujú

On-chain dáta analytických platforiem naznačujú dlhodobý trend úbytku bitcoinov z búrz a v poslednej dobe taktiež zmenu správania sa dlhodobých hodlerov, ktorí postupne prestali predávať svoje dávnejšie naakumulované BTC, čo naznačuje, že aj tí očakávajú ďalší rast ceny (respektíve minimálne vyčkávajú na ďalší signál trhu).  Novým fenoménom on-chain dát je však obnovenie akumulácie bitcoinov zo strany BTC ťažiarov. Dokonca sa objavujú správy, ktoré naznačujú že ich nielenže nepredávajú, ale dokonca aj skupujú (hoci ide o špekuláciu). Viac sa dočítate v tomto článku.

Cardano je bližšie k decentralizácii. IOHK uzavrelo partnerstvo s Orion Protocol 

Kryptomena Cardano (ADA) urobila 31. marca 2021 výrazný krok k decentralizácii, nakoľko úpravou “parametru D“ stratila spoločnosť IOHK, ktorá stojí za vývojom tohto blockchainu, akúkoľvek výhodu oproti ostatným producentom blokov tohto ekosystému. Overovanie transakcií je tak aktuálne už pod stopercentnou kontrolou vyše 2000 rôznych stake poolov. Okrem toho prichádza správa o spolupráci IOHK s firmou Orion Porotocol, ktorá zabezpečí likviditu pre DeFi na NFT projekty, ktoré vzniknú na Cardano blockchaine. Viac sa dočítate tu.

V Južnej Kórei začína byť cena BTC prepálená. Je to problém?

V čase, kedy sa cena Bitcoinu obchoduje v rozmedzí medzi $56 000 a $60 000 a trh vyčkáva, či sa BTC podarí preraziť rezistenciu okolo úrovne 60 000 dolárov, po ktorej by mohol nasledovať útok na vytváranie ďalších nových all-time-high, sa Bitcoin na juhokórejských trhoch obchoduje za výraznú prémiovú cenu. Predikuje to koniec bullrunu, alebo netreba túto skutočnosť preceňovať? Viac sa dozviete tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.         

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.