Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

V Južnej Kórei začína byť cena BTC prepálená. Je to problém?

Článok

juzna korea btc
Canva.com

V čase, kedy sa cena Bitcoinu obchoduje v rozmedzí medzi $56 000 a $60 000 a trh vyčkáva, či sa BTC podarí preraziť rezistenciu okolo úrovne 60 000 dolárov, po ktorej by mohol nasledovať útok na vytváranie ďalších nových all-time-high, sa Bitcoin na juhokórejských trhoch obchoduje za výraznú prémiovú cenu.

Takzvané “kimichi premium”, ktoré vyjadruje rozdiel medzi bežnou spotovou priemernou cenou Bitcoinu na tradičných burzách a cenou, za ktorú sa aktuálne obchoduje na juhokórejských burzách, najprv dosiahlo koncom marca +6% a v prvých aprílových dňoch dokonca vystúpilo na +11%.

Kimichi premium však vzbudzuje pozornosť hlavne z dôvodu, že koncom bullrunu 2017 malo hodnotu až +20%, čo znamená, že Bitcoin sa obchodoval v Južnej Kórei až za cenu okolo 24 tisíc dolárov, kým jeho cena v USA bola na úrovni 20 000 USD.

Súčasný rast kimichi premium, inak povedané prepálená cena BTC na tomto trhu, teda vyvoláva otázniky, či sa globálny bullrunu neblíži do svojho finále.

Šéf analytickej platformy CryptoQuant Ki Young Ju sa však domnieva, že tentokrát je trh v inej pozícii. Burzy v Južnej Kórei totiž generujú len 1,7% všetkych objemov kryptotrhu (obchodné volume), čo je výrazne menej než v roku 2017 a tiež súčasný bullrun má iný charakter v dôsledku inštitucionálnych investícii, ktoré v predošlom cykle prítomne neboli.

,,Bitcoinove fundamenty stále vyzerajú dobre, ale kórejská bublina má znepokojuje. Ceny shitcoinov prudko stúpajú a objem kórejských obchodov s kryptomenami prekonal juhokórejskú národnú burzu cenných papierov. Avšak aj keď táto bublina praskne, je nepravdepodobné, že to bude mať významný dopad na celý trh, keďže predstavuje len 1,7% objemov,” uviedol na Twitteri.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne