Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spoločnosť Micostrategy investovala do Bitcoinu ďalšie milióny

Článok

microstrategy btc
Canva.com

Spoločnosť Mirostrategy v pondelok oznámila, že investovala do Bitcoinu ďalšie milióny dolárov. Hodnota jej spravovaných bitcoionov vďaka tomu stúpla už na 5,4 miliardy USD.

Správu o ďalšej kúpe BTC potvrdil na Twitteri CEO Microstrategy Michael Saylor, ktorý informoval, že jeho spoločnosť nakúpila tentokrát 253 BTC za 15 miliónov dolárov za primeranú nákupnú cenu 59 339 USD. K 4. aprílu 2021 tak mala pod kontrolou už 91 579 BTC za celkovú investíciu 2,226 miliardy USD (priemerná nákupná cena činí 24 311 USD za 1 BTC).

Microstrategy teda zjavne pokračuje v avizovanej stratégii postupného rozširovania svojich BTC rezerv, k čomu sa zaviazala už pred niekoľkými mesiacmi. Jej výhodná investícia do BTC, ktorá viac než zdvojnásobila ich hotovostné rezervy, však čerpá najmä z investícii z roku 2020, kedy sa odhodlala investovať prvé stovky miliónov USD do BTC – najprv v auguste vložila do Bitcoinu prvých 250 miliónov USD a septembri ďalších 175 miliónov dolárov.

Na najnovšiu kúpu bitcoinov pozitívne reagovali aj akcie Microstrategy (MSTR), ktoré podľa agentúry Bloomberg posilnili o vyše 3,3%. Kúpa BTC a to, ako sa najznámejšej kryptomene darí, má pritom na Microstrategy čím ďalej zásadnejší vplyv, nakoľko držané BTC už zásadné ovplyvňujú hospodárenie tejto firmy. Stáva sa z nej postupne akoby bitcoinový fond, hoci pred investovaním do BTC išlo najmä o softvérovú firmu.

Michael Saylor opakovane tvrdí, že pre Bitcoin sa rozhodli z dôvodu, že ide o prvé človekom vytvorené bezpečné investičné aktívum, ktoré je podobné zlatu, no má viaceré výhody.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne