Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (2.4.): Morgan Stanley dal zelenú, ETH bližšie k peniazom než BTC?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Fondy Morgan Stanley môžu robiť nepriame investície do Bitcoinu

V druhej polovici marca sme vás informovali, že newyorský bankový gigant Morgan Stanley začne v apríli ponúkať svojim solventným klientom možnosť investovania do bitcoinových fondov. Čerstvé informácie, ktoré vyplývajú z podania na Americkú komisiu pre cenné papiere  a burzu (SEC) zároveň odhaľujú, že Morgan Stanley môže skrz svoje podielové  fondy aj sám nepriamo investovať do najznámejšej kryptomeny. Téme sme sa venovali tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kanadské Bitcoin ETF konkuruje Grayscale (GBTC), naznačil šéf Glassnode

CTO populárnej on-chain analytickej platformy Glassnode Rafael Schultze-Kraft v sérii troch “tweetov“ naznačil možné dôvody poklesu záujmu o produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), ktorý najmä v roku 2020 do nemalej miery prispel k rastu ceny Bitcoinu. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) od Grayscale Investments bol niekoľko rokov azda najobľúbenejším nástrojom pre expozíciu voči Bitcoinu zo strany inštitúcii. A to najmä z dôvodu, že mu v tejto oblasti chýbala vážnejšia konkurencia. Pre inštitúcie zaujímajúce sa o investíciu do Bitcoinu bol atraktívny natoľko, že mnohokrát boli ochotné kúpiť akcie GBTC aj za výraznú prémiovú cenu. Viac sa dozviete v tomto článku.

Bývalý šéf SEC: Bitcoin nie je cenný papier, regulácie sa ho ale týkajú

Bývalý šéf americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton, ktorý sa pred pár dňami pripojil k spoločnosti One River Asset Management, ktorá má ambíciu držať bitcoiny (BTC) a Ethery (ETH) minimálne v hodnote miliardy dolárov, v rozhovore pre CNBC skonštatoval, že Bitcoin nie je cenný papier, avšak neznamená to, že ho nie je potrebné regulovať. Podrobnosti sa dozviete tu.

Ethereum je bližšie k novým peniazom, než Bitcoin, tvrdí Mark Cuban

Americký miliardár Mark Cuban, ktorý je vlastníkom klubu NBA Dallas Mavericks, si myslí, že Ethereum je bližšie k tomu, aby sa stalo reálnymi peniazmi budúcnosti než Bitcoin, ktorý skôr vníma ako moderné zlato. Mark Cuban hovoril o kryptomenách v rámci podcastu Delphi Podcas, v ktorom priznal, že rast popularity DeFi sektoru a NFT tokenov sú dôvodmi, prečo ho začali kryptomeny v poslednej dobe naozaj fascinovať. Obrovský význam vidí najmä v smart kontraktoch. Ak vás téma zaujala, otvorte si tento článok.

Investičné rameno Coinbase stavilo na Acalu, potenciálny parachain Polkadot

Príchod prvých parachainov na mainnety smart blockchainov Polkadot (DOT) a Kusama (KSM) sa blíži. Obzvlášť veľkú pozornosť si pýta projekt Acala, ktorý neprehliadlo ani investičné rameno zmenárne Coinbase s názvom Coinbase Ventures. Coinbase Ventures investovalo nepublikovanú čiastku do Acala, aby tým podporili vývoj tohto nádejného projektu. Urobilo tak po tom, ako v minulosti realizovali úspešné investície do BlockFi, Compound alebo Etherscan. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.         

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.