Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bývalý šéf SEC: Bitcoin nie je cenný papier, regulácie sa ho ale týkajú

Článok

Jay Clayton Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bývalý šéf americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton, ktorý sa pred pár dňami pripojil k spoločnosti One River Asset Management, ktorá má ambíciu držať bitcoiny (BTC) a Ethery (ETH) minimálne v hodnote miliardy dolárov, v rozhovore pre CNBC skonštatoval, že Bitcoin nie je cenný papier, avšak neznamená to, že ho nie je potrebné regulovať.

Jay Clayton na CNBC zároveň skonštatoval, že otázka toho, ako sa budú regulovať kryptomeny ešte nie je presne zodpovedaná. Myslí si, že regulácie budú poháňať domáce aj medzinárodné vplyvy a že sa budú týkať aj toho, akým spôsobom budú držané bankami a ako sa bude pristupovať k ich zdaneniu.

Pokiaľ ide o Bitcoin, Clayton viacmennej zopakoval svoje tvrdenie ešte z čias, kedy predsedal SEC, že Bitcoin nemožno vnímať ako cenný papier. SEC ho podobne ako Ethereum vníma skôr ako komoditu. Takéto konštatovanie, najmä v súvislosti s Ethereum, sa však nepáči firme Ripple, ktorá má aktuálne problém so SEC práve z dôvodu, že údajne predávala neregistrované cenné papiere (tokeny XRP).

 ,,V prípade Bitcoinu sa rozhodlo o tom, že nie je cenný papier dávno predtým, ako som prišiel do SEC. Z toho dôvodu bola jurisdikcia SEC nad vždy bitocinom skôr nepriama,” dodal Clayton, ktorý by mal vo firme One River pomáhať riešiť regulačné otázky.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne