Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Morgan Stanley sa stala prvou veľkou americkou bankou, ktorá sprístupní bitcoinové fondy

Článok

Morgan Stanley
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Z New Yorku  prichádza správa, ktorá môže mať zásadný pozitívny vyplav na vnímanie Bitcoinu u inštitucionálnych a solventných retailových investorov. Jedna z najväčších bánk v USA Morgan Stanley založená v roku 1931 definitívne uznala Bitcoin ako tradičné investičné aktívum. Čoskoro ho sprístupní za obmedzených podmienok aj svojim klientom.

Investičná banka Morgan Stanley, ktorá má pod správou majetok v hodnote vyše 4 biliónov dolárov (viac než štvornásobok kapitalizácie Bitcoinu), v stredu v internom oznámení informovala svojich finančných poradcov, že zavádza prístup k trom fondom, ktoré umožňujú vlastníctvo Bitcoinu.

Morgan Stanley naznačoval zmenu rétoriky  smerom k Bitcoinu už niekoľko mesiacov. Nedávno sme vás informovali, že banka eviduje zvýšený dopyt po Bitcoine zo strany svojich klientov, a tak jej čerstvé oznámenie je vlastne len vyústením toho, čo po nej žiadali klienti.

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1372207664248320003

Prístup bude mať zatiaľ obmedzenia

Podľa informácii CNBC budú mať prístup k investovaniu do bitcoinových fondov skrz Morgan Stanley zatiaľ len klienti, ktorí majú aktíva v hodnote minimálne dvoch miliónov dolárov. V prípade investičných spoločnosti musí ísť až o 5 miliónov USD. Zároveň má platiť, že ak sa pre takúto investíciu rozhodnú, budú môcť do BTC fondov vložiť maximálne 2,5% z celkovej hodnoty, ktorú im Morgan Stanley spravuje.

Morgan Stanley zároveň upozorňuje, že Bitcoin je vhodný najmä pre investorov, ktorí majú “vysokú toleranciu voči prípadným investičným rizikám.”

Pokiaľ ide o samotné fondy, má ísť o BTC fond firmy miliardára Michaela Novogratza Galaxy Digital, fond FS Investments a fond firmy NYDIG. CEO NYDIG Robby Gutmann pritom len včera avizoval, že jej partneri v najbližších dňoch oznámia rozhodnutia, ktoré budú mimoriadne významné pre ďalšiu adopciu Bitcoinu.

NYGIG: Bitcoin čakajú významné oznámenia od veľkých firiem

Dvere klientom Morgan Stanley k Bitcoinu sa otvoria už budúci mesiac po tom ako finanční poradcovia banky dokončia školenia spojené so zmieňovanými investičnými produktmi.

Ďalšie veľké americké banky Goldman Sachs, JP Morgan Chase a Bank of America v súčasnosti neumožňujú svojim klientom investíciu do Bitcoinu.  JP Morgan Chase však nedávno požiadala SEC o povolenie ETF na kôš akcií firiem, ktoré majú akvizíciu v Bitcoine, alebo podnikajú v kryptosektore.

Zdroj: cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.