Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

NYDIG: Bitcoin čakajú významné oznámenia od veľkých firiem

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Veľmi optimistický sa smerom k ďalšiemu vývoju okolo Bitcoinu vyjadril Robby Gutmann, generálny riaditeľ veľkej bitcoinovej investičnej firmy NYDIG, ktorá nedávno požiadala SEC o schválenie Bitcoin ETF.

Gutmann, ktorý je taktiež spoluzakladateľom firmy Stone Ridge spravujúcej majetok v hodnote 10 miliárd dolárov (matka NYDIG),  v podcaste “On the Brink” uviedol, že môžeme už v blízkej dobe očakávať niekoľko veľmi významných oznámení od niektorých strategických partnerov ich firmy, ktoré „zmenia tradičné finančné prostredie.”

,,Viem, že plus mínus od budúceho týždňa sa rozbehne od týchto firiem proces oznámení, ktoré budú mať game-changer charakter,” uviedol.

NYDIG, spoločnosť, ktorá sa sústredí na inštitucionálnych investorov zaujímajúcich sa o kryptomeny, 8. marca oznámila, že od popredných amerických investičných spoločnosti Morgan Stanley, New York Life, MassMutual, Soros Fund Management a FS Investments dostala kapitál v hodnote 200 miliónov dolárov, aby mohla ešte výraznejšie napredovať vo svojich službách. Medzi ďalších partnerov NYDIG patria aj fintech firmy ako sú Kasasa, Nymbys či Moven.

Gutmann v podcaste nekonkretizoval, o čom môžu byť tieto novinky, no naznačil, že by mohli zahŕňať príchod služieb, ktoré výrazne zlepšia prístup k Bitcoinu pre širokú verejnosť.

Jedným z produktov NYDIG je takzvaná “Corporate Treasury” – teda služba, ktorá sa špecializuje na správu inštitucionálnych investícii do kryptomien. Inak povedané NYDIG spravuje bezpečným spôsobom kryptoaktíva veľkým korporáciam. Špekuluje sa, že v súvislosti s oznámeniami môže aj táto služba zohrať svoju úlohu.

,,(Tieto oznámenia) budú postupne predstavovať nové body v adopcii Bitcoinu, jeho dostupnosti, dostupnosti bitcoinových produktov a služieb v existujúcom finančnom prostredí,” doplnil.

Na záver ešte raz dopĺňame, že NYDIG patrí medzi spoločnosti, ktoré sa snažia získať u americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) súhlas na schválenie Bitcoin ETF. Okrem NYDIG má SEC na stole aj žiadosti od VanEck, Valkyrie a špekuluje sa aj o záujme podať takúto žiadosť zo strany Grayscale.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.