Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Fondy Morgan Stanley môžu robiť nepriame investície do Bitcoinu

Článok

bitcoin mesto
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V druhej polovici marca sme vás informovali, že newyorský bankový gigant Morgan Stanley začne v apríli ponúkať svojim solventným klientom možnosť investovania do bitcoinových fondov. Čerstvé informácie, ktoré vyplývajú z podania na Americkú komisiu pre cenné papiere  a burzu (SEC) zároveň odhaľujú, že Morgan Stanley môže skrz svoje podielové  fondy aj sám nepriamo investovať do najznámejšej kryptomeny.

Zo štvrtkového podania na SEC totiž vyplýva, že Morgan Stanley udelil povolenie svojim 12 podielovým fondom realizovať napriamu investíciu do Bitcoinu skrz bitcoinove futures kontrakty, alebo Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Podielové fondy Morgan Stanley, ktoré môžu urobiť nepriamú epxozíciu do BTC: Advantage Portfolio, Asia Opportunity Portfolio, Counterpoint Global Portfolio, Developing Opportunity Portfolio, Global Advantage Portfolio, Global Permanence Portfolio, Global Opportunity Portfolio, Growth Portfolio, Inception Portfolio, International Advantage Portfolio, International Opportunity Portfolio a Permanence Portfolio.

Z podania na SEC zároveň vyplýva, že každý jeden z týchto fondov môže skrz svoje dcérske firmy do BTC futures regulovaných CFTC alebo do Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) vložiť až 25% zo svojho celkového portfólia.

Bitcoin futures kontrakty a GBTC sú nepriamymi bitcoinovými investičnými nástrojmi, nakoľko investori v prípade takejto expozície nevlastnia priamo bitcoiny a ich financie s[ teda vysporiadané vždy v hotovosti (fiatovej mene). GBTC je však kryté bitcoinami, ktoré drží Grayscale Investments. Má ich viac ako 650 000.

Morgan Stanley týmto krokom nasleduje marcové oznámenie, v ktorom ako prvá veľká americká banka potvrdili, že začnú čoskoro ponúkať svojim vysoko solventným klientom služby týkajúce sa priamej investície do Bitcoinu – a to skrz bitcoinové fondy, ktoré ponúkajú NYDIG či Galaxy Digital. Ide o reakciu banky na obrovský dopyt po týchto produktoch. Podobné oznámenie urobila tento týždeň aj susedná banka z Wall Street Goldman Sachs.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne