Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Investičné rameno Coinbase stavilo na Acalu, potenciálny parachain Polkadot

Článok

acala polkadot coinbase
Coinbase

Príchod prvých parachainov na mainnety smart blockchainov Polkadot (DOT) a Kusama (KSM) sa blíži. Obzvlášť veľkú pozornosť si pýta projekt Acala, ktorý neprehliadlo ani investičné rameno zmenárne Coinbase s názvom Coinbase Ventures.

Coinbase Ventures investovalo nepublikovanú čiastku do Acala, aby tým podporili vývoj tohto nádejného projektu. Urobilo tak po tom, ako v minulosti realizovali úspešné investície do BlockFi, Compound alebo Etherscan.

Acala je s projekt, ktorý buduje pre Polkadot široký DeFi ekosystém od možnosti Liquid DOT stakingu, cez stablecoin Acala Dollar (schopný fungovať naprieč celým Polkadot ekosystémom), automatizovaného tvorcu trhu (automated market maker) pre decentralizovanú burzu až po takzvaný “štátny investičný fond“. Acala je zároveň kompatibilná s Ethereum Virtual Machine, čo znamená, že vie komunikovať s riešeniami písanými pre Ethereum.

Čo je to Polkadot (DOT)? Kde sa dá kryptomena DOT kúpiť?

Kým Acala sa má pripojiť ako parachain k Polkadot, jej “brat” s názvom Karura sa bude pripíjať ku Kusama, čo je vlastne akýsi ostrý testnet, respektíve canary network siete Polkadot.

V praxi to bude vyzerať tak, že prvé parachainy sa pripoja najprv ku Kusama a až keď bude všetko prebiehať v poriadku, spustia sa aukcie o prvé parachainy pre Polkadot. Acala je horúcim favoritom na získanie vôbec prvej pozície na Polkadot, kým Karura má obdobné postavenie u Kusama.

,,Cesta k spusteniu Acala spočíva vo viacerých krokoch a je spojená aj s komunitnou podporou. Náš tím bude musieť najprv vyhrať parachain slot na Kusama, aby mohol spustiť Karuru a potom bude musieť vyhrať aukciu na Polkadot, aby získal slot pre Acalu,” opísali vývojári očakávaný proces.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne