Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie pokračujú v akumulácii Bitcoinu. Stúpol aj záujem o Ethereum

Článok

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pixabay.com

Spoločnosť CoinShares tradične v úvode týždňa zverejňuje výsledky najsledovanejších kryptomenových fondov, ktoré naznačujú, aký sentiment v súvislosti s kryptomenami panuje medzi akreditovanými solventnými investormi a inštitúciami. Z najnovších čísel vyplýva, že ich záujem o kryptomeny pretrváva.

Čerstvý report Coinshares, ktorý informuje o tom, ako sa darilo kryptofondom v pracovnom týždni končiacom 5. novembra, informuje, že do fondov Grayscale, CoinShares, 3iQ, Purpose, 21Shares, ETC Group a ProShares prišiel kapitál v celkovej hodnote 173 miliónov dolárov. Je to menej než 287 miliónov dolárov predošlý týždeň, či rekordných 1,45 miliardy dolárov dva týždne dozadu (ovplyvnené spustením Bitcoin Futures ETF od ProShares), no stále ide o jeden z najvýraznejších týždenných prílevov za posledný polrok.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pozitívne je, že ide už o 12. týždeň v rade, v ktorom kryptofondy zaznamenali výraznejší príliv kapitálu, než odliv. Chlieb sa lámal koncom leta, kedy sme boli svedkami 9 týždňov z desiatich, v ktor z fondov kapitál prevažne ubúdal.

Bitcoin suverénne na čele záujmu

Pokiaľ ide o Bitcoin, ktorý zaznamenal ôsmy kladný týždeň v rade, inštitúcie doňho tentokrát cez zmieňované fondy investovali 91 miliónov dolárov. Celková hodnota spravovaného kapitálu viazaného k Bitcoinu je u kryptofondov aktuálne už vyše 55,6 miliardy dolárov.

Investori po dlhšej dobe prejavili výraznejší záujem aj o Ethereum (ETH), do ktorého naprúdilo minulý týždeň 31,4 milióna USD. V pekných číslach skončili aj Solana (takmer 10 miliónov), Polkadot (8.5m), a Cardano (5m).

Veľkým prekvapením bol veľký záujem o kryptomenu Tron (TRX), do ktorej  vložili až 21,9 milióna dolárov. Tým sa celková spravovaná hodnota investícii do Tron u týchto kryptofondov vyšplhala na 86 miliónov dolárov a výrazne sa dotiahla na Cardano (92 miliónov). Tron zároveň predbehol v tomto ukazovateli Ripple (XRP).

Ďalšie zaujímavé články

Čo ak sa zopakuje história? Bitcoin bude stáť $253 000 a Ethereum $22 000!

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Ethereum má za sebou prvý deflačný týždeň v histórii – udrží to?

Trh s kryptomenami sa zbláznil. Minca pomenovaná po Elonovi Muskovi spravila 3780%

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.