Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Hacker vrátil všetky prostriedky. Poly Network zaplatí každému, kto nájde ďalšie chyby

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pred pár dňami sme vás v sérii článkov informovali o najväčšej krádeži kryptomien v DeFi sektore. Výška ukradnutých kryptomien bola 611 miliónov dolárov, pričom hacker mohol ukradnúť kryptomeny v hodnote 1 miliardy. Terčom tejto krádeže bola Poly Network. Táto platforma v reakcii na posledné udalosti spúšťa bug bounty – odmenu pre každého, kto nájde chybu v kóde.

Útok hackera so zápletkou a šťastným koncom

Pokiaľ ste o tejto krádeži nepočuli, odporúčame vám pozrieť si našu sériu článkov:

Najväčšia krádež v histórii kryptomien! Hacker práve ukradol stovky miliónov USD

Novinky v prípade najväčšej krádeže kryptomien – Hacker poslal nový odkaz

Hacker sa rozhodol vrátiť len časť prostriedkov, jeho dôvody vás prekvapia

Hacker nakoniec vrátil všetky prostriedky okrem zablokovaných 33 miliónov USDT. Podľa jeho slov ho peniaze veľmi nezaujímajú. Hacker chcel týmto útokom dať jasne najavo, že bezpečnosť je prvoradá. Tiež tvrdil, že platforma Poly Network mu ponúkla odmenu 500 000 dolárov za vrátenie ukradnutých aktív, ktoré si nebudú nárokovať. 

Počas Q&A na Twitteri hacker MrWhiteHat potvrdil, že vrátenie ukradnutých finančných prostriedkov bolo v pláne už od začiatku.

Odmena pre každého, kto nájde chybu

Hacker pri krádeži využil chybu v systéme, ktorá v konečnom dôsledku umožnila túto krádež. V nadväznosti na to Poly Network vydala svoj plán obnovy. Plán načrtáva spôsoby, akými sieť obnoví svoju činnosť a úplne obnoví aktíva používateľov. Spolu s týmto plánom sa zároveň platforma ospravedlnila komunite za svoje zlyhanie.

Taktiež oznámili, že bude k dispozícii odmena 500 000 dolárov pre tých, ktorí nájdu prípadne chyby, a ktorým záleží na zabezpečení DeFi. Je zrejmé, že zabezpečenie siete má po hacknutí najvyššiu prioritu.

„Naďalej sa snažíme o zabezpečenie financií našich používateľom a dúfame, že #MrWhiteHat (hacker, ktorý ukradol prostriedky Poly Network) uzná naše úsilie v oblasti bezpečnosti.“

Bug bounty program bude prebiehať v spolupráci s Immunefi, vedúcou platformou na odstraňovanie chýb. Podľa informácií z tejto platformy bude program spustený 17. augusta a odmeny budú zahŕňať odmenu 100 000 dolárov za nájdenú chybu, pričom celková suma vyčlenená na odmeny je vo výške 500 000 dolárov.

Keďže oblasť DeFi je stále populárnejšia a neustále rastie, bezpečnosť sa stáva stále viac a viac dôležitou témou. Poly Network je teraz v centre pozornosti práve vďaka nedávnej krádeži.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Vracia sa NFT mánia späť na scénu? Dáta ukazujú zvýšený záujem aj rastúce objemy nákupov

Futbalové kryptomeny – Vznik, využitie a dôvody, prečo môžu byť v budúcnosti úspešné

Pancakeswap výrazne zníži infláciu svojho tokenu – Zamieri CAKE na nové maximá?

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Beincrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne