Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Hacker vrátil všetky prostriedky. Poly Network zaplatí každému, kto nájde ďalšie chyby

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pred pár dňami sme vás v sérii článkov informovali o najväčšej krádeži kryptomien v DeFi sektore. Výška ukradnutých kryptomien bola 611 miliónov dolárov, pričom hacker mohol ukradnúť kryptomeny v hodnote 1 miliardy. Terčom tejto krádeže bola Poly Network. Táto platforma v reakcii na posledné udalosti spúšťa bug bounty – odmenu pre každého, kto nájde chybu v kóde.

Útok hackera so zápletkou a šťastným koncom

Pokiaľ ste o tejto krádeži nepočuli, odporúčame vám pozrieť si našu sériu článkov:

Najväčšia krádež v histórii kryptomien! Hacker práve ukradol stovky miliónov USD

Novinky v prípade najväčšej krádeže kryptomien – Hacker poslal nový odkaz

Hacker sa rozhodol vrátiť len časť prostriedkov, jeho dôvody vás prekvapia

Hacker nakoniec vrátil všetky prostriedky okrem zablokovaných 33 miliónov USDT. Podľa jeho slov ho peniaze veľmi nezaujímajú. Hacker chcel týmto útokom dať jasne najavo, že bezpečnosť je prvoradá. Tiež tvrdil, že platforma Poly Network mu ponúkla odmenu 500 000 dolárov za vrátenie ukradnutých aktív, ktoré si nebudú nárokovať. 

Počas Q&A na Twitteri hacker MrWhiteHat potvrdil, že vrátenie ukradnutých finančných prostriedkov bolo v pláne už od začiatku.

Odmena pre každého, kto nájde chybu

Hacker pri krádeži využil chybu v systéme, ktorá v konečnom dôsledku umožnila túto krádež. V nadväznosti na to Poly Network vydala svoj plán obnovy. Plán načrtáva spôsoby, akými sieť obnoví svoju činnosť a úplne obnoví aktíva používateľov. Spolu s týmto plánom sa zároveň platforma ospravedlnila komunite za svoje zlyhanie.

Taktiež oznámili, že bude k dispozícii odmena 500 000 dolárov pre tých, ktorí nájdu prípadne chyby, a ktorým záleží na zabezpečení DeFi. Je zrejmé, že zabezpečenie siete má po hacknutí najvyššiu prioritu.

„Naďalej sa snažíme o zabezpečenie financií našich používateľom a dúfame, že #MrWhiteHat (hacker, ktorý ukradol prostriedky Poly Network) uzná naše úsilie v oblasti bezpečnosti.“

Bug bounty program bude prebiehať v spolupráci s Immunefi, vedúcou platformou na odstraňovanie chýb. Podľa informácií z tejto platformy bude program spustený 17. augusta a odmeny budú zahŕňať odmenu 100 000 dolárov za nájdenú chybu, pričom celková suma vyčlenená na odmeny je vo výške 500 000 dolárov.

Keďže oblasť DeFi je stále populárnejšia a neustále rastie, bezpečnosť sa stáva stále viac a viac dôležitou témou. Poly Network je teraz v centre pozornosti práve vďaka nedávnej krádeži.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Vracia sa NFT mánia späť na scénu? Dáta ukazujú zvýšený záujem aj rastúce objemy nákupov

Futbalové kryptomeny – Vznik, využitie a dôvody, prečo môžu byť v budúcnosti úspešné

Pancakeswap výrazne zníži infláciu svojho tokenu – Zamieri CAKE na nové maximá?

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Beincrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.