Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Vracia sa NFT mánia späť na scénu? Dáta ukazujú zvýšený záujem aj rastúce objemy nákupov

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Na jar tohto roka zasiahla trh s kryptomenami nová „zlatá horúčka“. Jednalo sa o takzvané NFT – Non Fungible Token. Takéto tokeny boli jedinečné, pričom často mohli zastupovať nejaké fyzické diela – napríklad obrazy. Tie sa predávali aj za milióny dolárov. Po pár týždňoch však táto mánia upadla a teraz sa zdá, že naberá druhý dych.

Miestami to vyzeralo ako digitálne smetisko

Počas prvej vlny sa predali niektoré takéto NFT diela za milióny dolárov. Najdrahší NFT, ktorý sa doteraz predal je súbor diel od autora s menom Beeple, pričom cenovka bola závratných 69,3 milióna dolárov. Jedná sa o zbierku jeho 5000 diel.

everydays the first 5000 days

Následne sa predali ešte rôzne iné diela, najčastejšie to však boli kresby. Tieto ohromné sumy ako aj možnosť vytvoriť si vlastné NFT veľmi rýchlo a jednoducho prilákali množstvo špekulantov, ktorí začali vytvárať bezcenné meme, rôzne obrázky, kartičky a podobné veci s cieľom predať ich ako NFT a zarobiť. Doslovne behom pár dní sa z viacerých NFT marketov stali digitálne smetiská, medzi ktorými sa kvalitné diela, ktoré mohli mať nejakú hodnotu, bohužiaľ strácali. Po pár týždňoch však táto mánia začala upadať, pričom behom pár týždňov klesol záujem o NFT sektor o viac než 70%.

Pozrite si aj: Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 100 USD)

Štartuje druhá vlna?

Dáta naznačujú, že záujem o NFT sektor ožíva. Tento krát je to však v trochu inej podobe. Posledné mesiace vznikli a technicky sa zlepšovali viaceré projekty a kryptomeny zamerané na NFT oblasť. V tomto prípade sa teda nejedná o predaj vlastných vytvorených digitálnych diel, ale rôzne herné NFT. Najväčším príkladom a ťahúňom druhej vlny je Axie Infinity. Token AXS stúpolza 6 týždňov o 2 000%. Aj v dobe písania článku sa táto kryptomena nachádza na hodnotách okolo ATH.

Samotná hra, kde sa táto kryptomena využíva, sa točí okolo roztomilých chlpatých stvorení s názvom Axie, ktoré hráči chovajú, získavajú, trénujú, používajú na dokončenie výziev a bojujú s nimi online. Cieľom hry je získať malé elixíry lásky (SLP), ktoré je možné použiť na rozmnožovanie nových Axie, ktoré je potom možné v hre vytvoriť. S Axie je možné v reálnom živote obchodovať na Axie Marketplace ako NFT. Rovnako ako Axies, aj ostatné položky v hre, ako sú nehnuteľnosti, kvety, sudy a žiarovky, sú obchodovateľné ako NFT.

Objemy NFT, Zdroj: Coinranking

Okrem AXS stúpajú aj iné rôzne herné NFT tokeny. Napríklad ALICE, token hry My Neighbor Alice, stúpol behom mesiaca takmer o 300%. Vyzerá to tak, že NFT odvetvie sa po prvej chaotickej vlne vykryštalizovalo a zaujal sa jasný smer, ktorým sa bude táto oblasť kryptomien uberať – herný priemysel. Takáto stratégia tvorby a predaja herných itemov by mohla priniesť revolúciu do celého herného priemyslu. Pokiaľ by totiž bolo vydané len obmedzené množstvo takýchto NFT itemov, ich hodnota by sa odvíjala inak, než keby bolo možné pridávať neobmedzené množstvo herných itemov v klasických hrách. Dalo by sa tak spojiť hranie hier, ako aj strategické obchodovanie s rôznymi predmetmi.

Pozrite si aj: Prieskum odhalil najväčšie chyby, ktoré robia začiatočníci – Urobili ste ich aj vy?

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

 

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.