Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvador využil prepad ceny Bitcoin na jeho ďalší nákup

Článok

El Salvador
Pixabay.com

El Salvador ako prvá krajina na svete, ktorá urobila z Bitcoinu zákonné platidlo, pokračuje v jeho nákupoch. Podobne ako v predošlých prípadoch na to využila čas, kedy cena Bitcoinu výraznejšia klesla.

Prezident El Salvador Nayib Bukele v piatok oznámil, že kúpili ďalších 100 BTC, čím zvýšili ich počet, ktoré majú pod kontrolu na 1 220 BTC, čo je v súčasnosti ekvivalent 66,5 milióna dolárov. Najnovšia investícia v podobe kúpy 100 BTC predstavovala čiastku presahujúcu 5 miliónov USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bukele k nákupu poznamenal, že na investíciu do BTC využili “20% zľavu”, nakoľko Bitcoin sa po včerajšom prepade k cene 54 000 USD obchoduje za zhruba 20% lacnejšie, než v čase jeho historických maxím na úrovni 69 000 USD, ktoré dosiahol 10. novembra. Dôvody prepadu ceny BTC sme zhrnuli v tomto článku.

El Salvador kúpil prvé BTC 7. septembra, v deň, kedy sa stal BTC v tejto krajine zákonným platidlom. Zisky z týchto investícii používa na budovanie infraštruktúry – sem možno zaradiť projekt budovania 20 škôl a veľkej nemocnice pre zvieratá.

Krajina však nakúpené bitcoiny nepredáva. Za zisk považuje rozdiel medzi nákupnou cenou BTC a jeho trhovou cenou. Ak je trhová cena vyššia, kapitál na investície čerpá z bitcoinového trustu, ktorý vznikol 7. septembra a predstavoval počiatočnú hodnotu 150 miliónov dolárov.

Bukele nedávno predstavil aj ambiciózny projekt budovania tzv. „Bitcoin City”. Jeho financovanie bude spočiatku riadené vďaka svetovo prvým bitcoinovým dlhopisom v hodnote 1 miliardy dolárov. Počíta sa však s tým, že na dokončenie projektu bude potrebných viac než 17 miliárd dolárov. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Ďalšie zaujímavé články

eToro kvôli obavám delistuje kryptomenu Cardano (ADA) – Dôvod na obavy?

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Od pádu trhov nás delí jeden zlý report o inflácii, varuje rešpektovaný investor

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj: cointelegraph.com

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.