Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

COVID B.1.1.529 – nový variant koronavírusu, ktorý spôsobil paniku na trhoch – čo o ňom vieme?

Článok

Covid
Zdroj: Pixabay.com

Bitcoin sa vo včerajších večerných hodinách nádejne približoval cenovej úrovni 60 000 USD, no následne výrazne oslabil. Ráno sa dokonca obchodoval za menej než 55 tisíc dolárov. Hlavným dôvodom tejto korekcie sú podľa všetkého správy o novej nebezpečnej mutácii koronavírusu.

Treba zdôrazniť, že cena Bitcoinu (BTC) je náchylná na dianie na ostatných trhov. V portfóliu mnohých investorov figuruje Bitcoin ako rizikový asset, ktorého sú ochotní sa zbabiť v čase neistôt na trhoch. Súčasná cenová reakciu Bitcoinu je toho popri aktuálnych správach dôkazom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Trhy na tieto správy reagovali oslabením, čo je pomerne logické. Ak by sa tento variant koronavírusu začal šíriť do iných krajín dajú sa predpokladať skoré obmedzenia týkajúce sa letov.

Hodnota ropy klesla v reakcii na to klesla o 6% (americká ľahká ropa WTI) resp. o 4,5% (Brent – severomorská ropná  zmes), nakoľko sa v súvislosti s možným sprísnením pandemických opatrení očakáva nižší dopyt.

DAX – index výkonnosti 30 veľkých nemeckých spoločností je v mínuse 3% a CAC 40, index sledujúci výkonnosť TOP francúzskych firiem takmer 4%. Podobne oslabuje aj španielsky IBEX 35 či austrálsky ATX. Panaeurópsky Stoxx 600 klesol taktiež o 3%.

Veľa pre nasledujúce hodiny napovie otvorenie obchodovania na amerických trhov. Pozornosť sa bude podľa všetkého sústrediť na indexy S&P500, teda výkonnosť 500 najhodnotnejších amerických firiem, NASDAQ-100, teda index 100 najväčších nefinančných spoločnosti kótovaných na burze NASDAQ a DOW JONES, burzový index, ktorý je jedným z najznámejších indikátorov amerického trhu.

Čo vieme o variante B 1.1.529

Médiami sa v posledných hodinách šíria správy o novej nebezpečnej mutácii COVID 19 s označením B 1.1.529. Na grafe nižšie môžete vidieť, že podľa prvotných štúdii sa v Juhoafrickej republike šíri oveľa rýchlejším tempom než mutácie s označením delta či beta.

Varianta 1.1.529. je špecifická svojimi vlastnosťami, ktoré naznačujú, že má viac ako 30 mutácii spike proteínu, teda zložky vírusu, ktorá sa viaže na bunky. Informoval o tom juhoafrický vedec Tuilio de Oliveira počas štvrtkového brífingu na túto tému. Epicentrom nákazy je zatiaľ najľudnatejší región JAR Gauteng, kde žije takmer 16 miliónov ľudí.

Dr. Maria van Kerkhove, technická vedúca WHO, uviedla, že zatiaľ sa o tomto variante vírusu COVID-19 veľa nevie a je veľmi otázne, či súčasné vakcíny budú voči nemu účinné a ak áno, tak do akej miery.

Veľká Británia v reakcii na to zakázala prijímanie letov z Juhoafrickej republiky, Lesotho, Botswany, Nambie či Zimbabwe. Agentúra pre zdravotnú bezpečnosť UK uviedla, že variant je potenciálne znepokojujúci, no neevidujú žatia žiadne prípady jeho šírenia vo Veľkej Británii.

Izrael taktiež stihol reagovať – zatiaľ obmedzil lety do niektorých juhoafrických štátov, ale aj do Singapuru. Medzitým sa v Nemecku špekuluje o lockdowne kvôli súčasnej delte.

,,Ak máme ďalší kmeň COVID, ktorý sa môže šíriť ešte rýchlejšie ako delta, predstavovalo by to výzvu pre celý svet, pretože keď delta prišla toto leto, zmenilo to celú hru. Variant delta je už teraz mimoriadne prenosný. Je naozaj ťažké vymyslieť iný vírus, ktorý by bol ešte prenosnejší,” povedal v rozhovore pre CNVBC William Shaffner, profesor preventívnej medicíny na Vanderbiltovej univerzite.

Zdroje: Twitter, investing.com, cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.