Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prezident El Salvador: Bitcoin City bude potrebovať 300 000 BTC

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Prezident El Salvador Nayib Bukele cez víkend v spoločnosti zástupcov firiem BlockStream a Bitfinex oznámil, že spoločne vybudujú prvé bitcoinové mesto s príznačným názvom Bitcoin City. Ako sme vás informovali už vo včerajšom článku, Bitcoin City priláka budúcich obyvateľov minimálnym daňovým zaťažením.

Budovanie infraštruktúry mesta, ktoré sa bude nachádzať vo východnej oblasti La Unión medzi obcami La unión a Conchagua bude počiatočne financovanie z vydania bitcoinových dlhopisov v hodnote 1 miliardy dolárov, ktoré uzrú svetlo sveta v roku 2022.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Mesto by malo mať kruhový tvar, bude mať vlastné letisko a obytné aj obchodné štvrte. V centre bude námestie, ktoré bude z výšky vyzerať ako symbol Bitcoinu.

Bukele prezradil, že mesto sa bude spoliehať na geotermálnu energiu z neďalekých sopiek a bude oslobodené od všetkých daní s výnimkou 10% dane z pridanej hodnoty (DPH). ,,Investujte tu a a zarobte všetky peniaze, ktoré chcete. Toto bude kompletne ekologické mesto, ktoré bude napájané na energiu zo sopky.”

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Potrebujú 300 000 BTC, Bukele volá investorov

Polovica peňazí, ktoré Bitcoin City získa z 10% DPH, by sa mala použiť na splatenie dlhopisov vydaných na financovanie počiatočných nákladov. Druhá polovica sa využije na financovanie verejných služieb.

Bukele povedal, že na dokončenie mestskej infraštruktúry bude Bitcoin City potrebovať 300 000 BTC. Nie nadarmo sa preto začína El Salvador prirovnávať k spoločnosti Michaela Saylora Microstrategy. Kým tá urobila dieru do spôsobu investovania do BTC na úrovní inštitúcii, niečo podobné zdá sa robí El Salvador na úrovni štátov.

Mnoho podrobností o financovaní Bitcoin City zatiaľ nevieme, no prezident Bukele dal jasne najavo, že potrebujú pre dokončenie ďalšieho ambiciózneho projektu zahraničné investície. ,,Ak chceme, aby sa Bitcoin rozšíril po celom svete, mali by sme začať budovať nejaké Alexandrie,” odkázal kryptomenovým podnikateľom z celého sveta.

Pokiaľ ide o bitcoinové dlhopisy v hodnote 1 miliardy dolárov, Bukele potvrdil,  že spoločnosti iFinex El Salvador udelí prvú licenciu v tomto novom regulačnom rámci, aby pre ich potrebu vytvorila regulovanú platformu cenných papierov. Blockstream zas na konferencii potvrdil, že bitcoinové dlhopisy budú vydané na jeho Liquid Networku.

Zatiaľ vlastnia 1120 BTC, za bitcoiny sa budujú prvé projekty

El Salvador k dnešnému dňu oficiálne vlastní 1120 bitcoinov, ktoré postupne nakupoval od 7. septembra, kedy sa stal BTC v tejto krajine ako vo vôbec prvej na svete zákonným platidlom.

Vďaka tomu, že pri súčasnej trhovej cene Bitcoinu je El Salvador so svoju investíciou v pluse, čerpá na budovanie infraštruktúry finančné zdroje zo  bitcoinového trustu v čiastke 150 miliónov dolárov, ktorý vytvoril v prvý deň uzákonenia BTC ako platidla. V El Salvador sa tak už rozbehla výstavba veľkej nemocnice pre zvieratá a tiež bol oznámený projekt pre vybudovanie 20 nových škôl, kde by sa okrem iného mali deti učiť finančnej gramotnosti a Bitcoinu.

El Salvador medzitým už stihol rozbehnúť aj vlastnú ťažbu BTC, ktorá je ekologická. Zdrojom energie je totiž geotermálna energia z miestnych vulkánov.

Ďalšie zaujímavé články

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Bitcoin padol od ATH o 18%! – Čo nám hovoria čerstvé on-chain dáta?

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.