Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Článok

Bitcoin
Zdroj: pexels.com

El Salvador, prvá krajina na svete, ktorá sa rozhodla urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo, oznámia ďalší mimoriadne ambiciózny projekt – v stredoamerickej krajine vybuduje prvé “bitcoinové mesto” s jednoduchým, no chytľavým názvom Bitcoin City.

Založenie Bitcoin City oznámil v sobotu počas práve prebiehajúceho salvádorského „týždňa Bitcoinu” prezident krajiny Nayib Bukele. Mesto by malo byť spočiatku financované bitcoinovými dlhopismi v hodnote 1 miliardy dolárov. Má ísť o plnohodnotné funkčné mesto s obytnými štvrťami, nákupnými centrami, reštauráciami, prístavom a „všetkým okolo Bitcoinu”.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

https://twitter.com/PresidenciaSV/status/1462261441956884487

Bitcoin City bude “daňovým rajom

Pre potenciálnych budúcich obyvateľov Bitcoin City bude atraktívny najmä fakt, že pokiaľ ide o dane, platiť sa v ňom bude len 10% daň z pridanej hodnoty (DPH), ktorá sa použije na zaplatenie dlhopisov samosprávy a na verejnú infraštruktúru a údržbu mesta. Inak sa v Bitcoin City nebudú platiť žiadne ďalšie dane. Z infografiky, ktorá bola odhalená počas konferencie, vyplýva, že 0% zdanenie sa bude týkať:

  • Dane z príjmu
  • Dane z kapitálových výnosov
  • Dane z nehnuteľnosti
  • Dane zo mzdy
  • Komunálnej dane
  • Dane z emisií CO2

Nayib Bukele zdôraznil, že Bitcoin City bude epicentrom digitálneho a technologického vzdelávania. Bude poháňané výhradne z geotermálnej energie a celé miesto bude udržiavať štandardy pre efektívnu a udržateľnú verejnú dopravu.

Bitcoin City pomôže Blockstream a Bitfinex

Na budovaní Bitcoin City pomôže El Salvador viacero prominentných kryptomenových spoločnosti na čele s firmou BlockStream, za ktorou stojí rešpektovaný Bitcoiner Adam Back, a veľkou kryptomenovou burzou Bitfinex (dcérska spoločnosť iFinexu, ktorý vlastní aj emitenta stablecoinu USDT firmu Tether).

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1462294688266956808

CTO Bitfinex Paolo Ardoino uviedol, že burza podporí Bitcoin City vytvoreným platformy cenných papierov, ktorá bude držať bitcoinové dlhopisy. Hlavný bezpečnostný riaditeľ spoločnosti BlockStream Samson Mao k tomu doplnil, že pre Bitfinex by táto úloha nemala byť väčším problémom a vo vyzbieraní 1 miliardy dolárov pre prvé bitcoinové dlhopisy nevidí problém.  ,,El Salvador, Bitfinex a Blockstream spoločne menia históriu,” doplnil Ardoino.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin padol od ATH o 18%! – Čo nám hovoria čerstvé on-chain dáta?

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.