Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

eToro kvôli obavám delistuje kryptomenu Cardano (ADA) – Dôvod na obavy?

Článok

Cardano
Zdroj: Pixabay.com

Kryptomena Cardano (ADA) doposiaľ nebola spájaná so zvýšeným záujmom regulačných orgánov. Po utorňajšom vyhlásení eToro sa to však zrejme mení – úspešný izraelský broker sa totiž rozhodol Cardano po boku kryptomeny Tron (TRX) delistovať zo svojej ponuky pre americký trh a to najneskôr do konca roka 2021. 

Podľa oznámenia eToro po 31. decembri 2021 už nebudú mať americkí zákazníci možnosť otvárať nové pozície spojené s kryptomenami Cardano (ADA) a Tron (TRX). Okrem toho peňaženky, v rámci ktorých sú obchody s nimi spojené, budú funkčné len do konca prvého štvrťroka 2022.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Prinútili“ ich regulačné obavy

Spoločnosť eToro uviedla, že k tomuto kroku pristúpila z regulačných obáv. Najmä v spojení s kryptomenou ADA to však mnohých prekvapilo, nakoľko v súvislosti s Cardanom sa doposiaľ v tomto kontexte nikdy nehovorilo.

Pokiaľ ide o regulačné obavy, burzy delistujú veľké kryptomeny s vysokou likviditou najmä z dvoch dôvodov. Buď ide o kryptomenu, ktorej anonymita bráni sledovaniu transakcii, čo sa vôbec nepáči regulátorom (z takéhoto dôvodu boli delistované na mnohých burzách kryptomeny Monero či Zcash), alebo sa v súvislosti s ňou špekuluje, či nejde o cenný papier. V tomto smere je najhorúcejšia diskusia v spojitosti s kryptomenou XRP, ktorej tvorca firma Ripple už dlhšiu dobu vedie súdny spor v tejto otázke s Americkou komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC).

Cardano nemá pokročilé prvky anonymity, ako majú Monero či Zcash. Tvorcovia Cardano sa dokonca snažia, aby jej transakcie boli v súlade s regulačnými predstavami, čo potvrdzuje aj partnerstvo s onchain analytickou firmou Confirm, ktorá pomáha pri sledovaní tohto blockchainu. Aj preto je pravdepodobnejšie, že eToro sa obáva označenia mincí ADA ako cenných papierov.

Charles Hoskinson reagoval

Na oznámenie o delistovaní Cardano z eToro stihol už reagovať zakladateľ tejto kryptomeny a CEO firmy Input Output, ktorá má na starosti jej vývoj, Charles Hoskinson. Ten najprv nazval krok eToro  za výsledok “strachu, neistoty a dezinformácii”. Nnásledne však pokračoval:

,,Od eToro sme nemali žiadne náznaky, že by k tomu mohlo dôjsť, čo je dosť nešťastné. Mohli sme aspoň lepšie pochopiť ich dôvody,” uviedol a pokračoval: ,,Doposiaľ sme nedostali nič. Od regulátorov nám nič neprišlo. Neprišlo žiadne predvolanie. Žiadna správa od žiadnej regulačnej agentúry. Neprišli nám žiadne vyhrážky o žalobách. To je dôvod, prečo sme boli z tejto informácie takí prekvapení.”

Hoskinson následne upozornil, že Cardano je už kótované aj na japonských burzách, pričom Japonsko že má najprísnejšiu a najsilnejšiu reguláciu kryptomien, čo má byť dôkaz, že japonskí regulátori mince ADA za problémové nevnímajú. Investorom z USA  zas pripomenul, že Cardano je naďalej kótované na regulačne prijateľnejšej americkej burze Coinbase.

Pri téme regulácii v spojení s Cardanom čiastočne zostal aj popri tom, ako informoval, že idú zamestnať ďalších 100 ľudí, na čo vyčlenili rozpočet 25 miliónov dolárov. Značná časť tohto rozpočtu by mala byť určená práve na komunikáciu s regulátormi. Inak povedané, v rámci nového balíka zamestnancov zrejme prídu do Input Output aj špecialisti na tento sektor.

Ďalšie zaujímavé články

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Od pádu trhov nás delí jeden zlý report o inflácii, varuje rešpektovaný investor

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj: cointelegraph.com, cryptosrus.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.