Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Článok

podvod
Zdroj: pexels.com

Twitter kanál Whale Alert upozornil na podozrivý prevod troch bitcoinov na adresu pripisovanú podvodníkom zneužívajúcim meno CEO spoločnosti Microstrategy Michaela Saylora.

Michael Saylor rovnako ako mnohých iných známych postav bitcoinového sveta je častokrát zneužívaný v rámci azda najbežnejšieho, no stále obľúbeného kryptomenového podvodu, ktorý vyzýva neskúsených investorov, žaby poslali na nimi uvedenú adresu bitcoiny (alebo inú kryptomenu), za čo vraj dostanú okamžite na oplátku dvojnásobný počet mincí. Neznalému človeku to vysveľujú tým, že takouto transakciou vraj „overia jeho adresu“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Neskúsený investor, ktorý podvodu naletel, včera poslal na podvodnú adresu Michaela Saylora až 3 bitcoiny. Žiaľ navždy o ne prišiel a rozhodne sa nemôže tešiť, že zdvojnásobil počet svojich bitcoinov. V čase transakcie bola trhová hodnota týchto 3BTC až 178 608 amerických dolárov.

Dávajte na svoje investície pozor

Aby ste sa vyhli podobnému podvodu, nikdy sa do podobných súťaži nezapájajte. Už vo svojej podstate nemajú absolútne žiadnu logiku. Spýtajte sa seba samých, či by ste niekomu výmenou za 1 000 eur dali na oplátku dvojnásobný počet – teda 2000 eur. Predpokladáme, že nie. V rámci kryptosektora však mnoho ľudí je ochotných uveriť podvodu pre kombináciu nevedomosti, chamtivosti a na prvý pohľad hodnovernému prevedeniu celého scamu.

Zoznam potenciálnych podvodov sleduje napríklad postál scam-alert.io. Vo všeobecnosti však platí, že ak uvidíte stránku, ktorá sľubuje kryptomeny zadarmo, ide o sofistikovaný podvod. Častokrát je spojený so známym menom, alebo spoločnosťou. Veľmi bežne sa takéto podvody objavujú aj v spojitosti s menami ako sú Elon Musk, Bill Gates či Jeff Bezos a je ich prakticky celý internet – číhajú na vás na Twitteri, YouTube ale aj Facebooku. Nevyhli sa im však ani celebrity či ľudia známi z kryptomenového sektora ako sú Vitalik Buterin, Charles Hoskinson, Gavin Wood a ďalší.

Pri kryptomenách vždy dbajte na opatrnosť a pamätajte – nič, čo znie príliš dobre na to, aby to bola pravda, pravda na 99,9% nebude. 

Zdroj: Autor, Twitter, WhaleAlert, scam-alert.io

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.