Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Od pádu trhov nás delí jeden zlý report o inflácii, varuje rešpektovaný investor

Článok

Korekcia
Zdroj: Pexels.com

Rešpektovaný investor a finančný komentátor, ktorý sa pravidelne objavuje na CNN či CNBC Jeremy Siegel naznačil obavy z blížiacej sa výraznejšej korekcie na akciových trhoch. Tá by následne mohla mať dopad aj na Bitcoin (BTC).

Profesor Jeremy Siegel býva vo väčšine času trhovým optimistom, no aktuálne má pocit, že vo vzduchu visí veľké riziko výraznejšej korekcie akciového trhu. Delí ho od nej vraj ešte jeden negatívny report o raste inflácie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spotrebiteľská inflácia v USA podľa Consumer Price Indexu (CPI) narástla aj v októbri. Informácia o medziročnom tempe jej rastu až o 6,2%, však vyvolala až zdesenie. Ide totiž o najprudší rast spotrebiteľskej inflácie za posledných 31 rokov.  Čísla za november budú preto ostro sledovanou udalosťou.

Ďalší negatívny report by prinútil FED konať

Siegel sa domnieva, že ďalší nepriaznivý report o pokračujúcom raste inflácie by prinútil FED (americkú centrálnu banku) konať ráznejšie, než to robil doteraz. ,,Ak FED náhle sprísni, nie som si istý, či trh bude  pripravený na obrat, ktorý môže Jerome Powell (predseda FED) urobiť. Môže nás od toho deliť jeden zlý inflačný report,” upozornil na CNBC v relácii Trading Nation. ,,Príde korekcia,” dodal.

,,Vo všeobecnosti, keďže FED neurobil (zatiaľ) žiadny agresívny krok, peniaze stále prúdia do trhu. FED stále robí kvantitatívne uvoľňovanie,” pokračoval profesor financií z Wharton University of Pennsylvania. Následne upozornil, že FED je už dávno za krivkou, pokiaľ ide o prijatie protiinflačných opatrení. Inak povedané podľa jeho názoru mal už dávno konať.

Špekuluje sa, že moment pravdy nastane po stretnutí zástupcov FED, ktoré je naplánované od 14. do 15. decembra. Ak bude inflácia ďalej rásť, FED môže konečne pristúpiť k agresívnejším krokom. Okrem výraznejšieho spomalenia kvantitatívneho uvoľňovania tak možno visí vo vzduchu aj “hrozba” oznámenia zvyšovania úrokových sadzieb. Ešte nedávno sa pritom o takejto možnosti špekulovalo až v spojitosti so záverom roka 2023 či rokom 2024.

Investičné alternatívy nie sú

Siegel napriek týmto odhadom priznáva, že aktuálne neexistuje pre  investorov veľa alternatív, ako môžu chrániť svoje peniaze, a preto je stále “v akciách”. ,,Stále mám kompletne zainvestované, pretože viete, nie je tu žiadna alternatíva. Podľa môjho názoru sú na tom dlhopisy čoraz horšie a horšie. A hotovosť stráca pri tejto inflácii ročne 6% svojej hodnoty.”

Siegel predpokladá, že rast inflácie nebude len krátkodobým problémom. Môže trvať aj niekoľko rokov, pričom kumulatívna inflácia podľa jeho názoru môže dosiahnuť 20 až 25%.

Ak by FED pristúpil k zvyšovaniu úrokových sadzieb, v najväčšom ohrození by podľa neho boli technologické akcie. Index NASDAQ 100 sa aktuálne obchoduje na historických maximách. V piatok prekonal 16 000 bodov, vôbec prvýkrát v histórii.

,,Ak úrokové sadzby stúpnu, veľmi drahé akcie budú ovplyvnené diskontným mechanizmom,” upozornil.

Technologické akcie sú dlhodobo označované za prehriate. Kým FED tlačí nové peniaze, sú však naďalej veľmi populárne. Úrokové sadzby by ich však mohli negatívne zasiahnuť.

Akcie a Bitcoin

V spojitosti s technologickými akciami sa zmieňuje aj častá korelácia s Bitcoinom. Investori, ktorí investujú do fintech sektár sú totiž častokrát naklonený aj Bitcoinu. Výpredaj na technologických akciách by tak mohol ovplyvniť aj Bitcoin, ktorý je rovnako tak vnímaný zo strany obchodníkov ako rizikový asset.

(Poznámka redakcie: Bitcoin je v tomto špecifický. Prvá kategória bitcoinových investorov v ňom vidí hedge voči inflácii. Určitá časť investorov si však vyberá Bitcoin len ako špekulatívny typ investície, ktorý má veľký upside potenciál v porovnaní s bežnými akciami. Keď je však na trhu “krv”, ich vnútorné presvedčenie voči Bitcoinu nie je silné a tak môžu ľahko svoje bitcoinové pozície uzavrieť, čím prispejú k poklesu jeho trhovej ceny).

V skratke Siegel vidí zvyšovanie úrokových sadzieb FED-om ako reálnu možnosť už pre nasledujúce mesiace a keď sa tak stane, myslí si, že príde výraznejšia korekcia (pád cien akcii). Následne je však optimistom, keďže tvrdí, že trh by sa mal z tohto šoku podľa jeho názoru otriasť relatívne rýchlo.

Ďalšie zaujímavé články

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Bitcoin padol od ATH o 18%! – Čo nám hovoria čerstvé on-chain dáta?

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: www.cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.