Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zimbabwe koketuje s Bitcoinom. Urobí z neho zákonné platidlo?

Článok

slon afrika
Zdroj: Pixabay.cpom

Ďalšou rozvojovou krajinou, ktorá koketuje s myšlienkou, že spraví z Bitcoinu zákonné platidlo, je Zimbabwe – chudobný juhoafrický štát so 16 miliónmi obyvateľov, v ktorom je národnou menou zimbabwiansky dolár.

Myšlienku zapojiť Bitcoin do ekonomiky Zimbabwe priznal brigádny plukovník vo výslužbe Charles Wekwete, ktorý je stálym tajomníkom a vedúcim kancelárie prezidenta a kabinetu pre technologickú jednotku elektronickej verejnej správy. Wekwete potvrdil, že Bitcoin sledujú, nakoľko v ňom vidia nástroj, ktorý by potenciálne mohol podporiť ekonomický rast krajiny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zimbabwe medzitým však už vymenovalo aj možné nevýhody, ktoré musí konzultovať pred tým, ako pokročí v svojich plánoch urobiť Bitcoin zákonným platidlom rovnako ako sa tak rozhodol El Salvador.

Medzi možné negatíva patria podľa Wekweteho “nevýhody decentralizovaného ekosystému, neregistrované cezhraničné prevody, externalizácia peňazí či pranie špinavých peňazí.

Wekwete dodal, že sa snažia vypracovať nariadenia týkajúce sa ochrany spotrebiteľov a diskutujú o Bitcoine s rôznymi stranami, aby si ujasnili názory a dospeli k zásadným politickým zhodám, kým pristúpia k ďalším krokom. Wekwete preto upozornil, že doposiaľ neboli urobené žiadne konkrétne zásadné rozhodnutia, ktoré by súviseli s prijatím Bitcoinu ako formy platidla.

Kryptomeny majú v Afrike veľký potenciál

Africké štáty sú na testovanie digitálnych mien na čele s Bitcoinom ideálne, pretože netrpia “chorobami tradičného zastaralého finančného systému”. V tomto duchu sa vyjadrili v minulosti napríklad Jack Dorsey (BTC maximalista, šéf Square a Twitter) či Charles Hoskinson z Cardano, ktorý už uzavrel významné partnerstvo pre riešenie Atala Prism postavené na tomto blockchaine v Etiópii.

Veľký potenciál v prípade Bitcoinu majú africké krajiny najmä v súvislosti s remitenciami. Po vzore El Salvador by totiž mohli využiť technológiu Lightning Network na bez nákladové preposielanie peňazí zo zahraničia domov. Krajiny z rozvojových kútov sveta by tak mohli ušetriť nemalé peniaze, ktoré v súčasnosti mieria na účet sprostredkovateľov takýchto transakcii. V El Salvador je využívanie Bitcoinu na posielanie remitencii čoraz populárnejšie, čo naznačuje, že Bitcoin by takto mohli v budúcnosti využiť aj ďalšie štáty.

Záujem poháňa aj inflácia miestnych mien

Popularita kryptomien v Afrike medzitým prudko rastie a z dôvodu, že mnohé africké štáty trápi vysoká inflácia. Podľa dát onchain platformy Chainanalysis medziročné stúpli objemy afrického obchodovania s kryptomenami o viac než 1200%. Obrovský záujem je o ne najmä v Keni, Juhoafrickej republike, Nigérii a Tanzánii, čo potvrdzujú nielen objemy, ale aj dáta z Google Trends.

Ďalšie zaujímavé články

Čo ak sa zopakuje história? Bitcoin bude stáť $253 000 a Ethereum $22 000!

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Ethereum má za sebou prvý deflačný týždeň v histórii – udrží to?

Trh s kryptomenami sa zbláznil. Minca pomenovaná po Elonovi Muskovi spravila 3780%

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.