Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zahraniční investori nebudú v El Salvador platiť daň zo zisku z Bitcoinu

Článok

El Salvador
Pixabay.com

El Salvador, v ktorom je od 7. septembra 2021 kryptomena Bitcoin (BTC) ako vo vôbec prvej krajine na svete zákonným platidlom, chce prilákať do svojej krajiny množstvo zahraničných investorov. Osloviť ich má oslobodenie od dane zo zisku z Bitcoinu.

Informovala o tom Agence France-Presse (AFP), ktorá citovala právneho poradcu prezidenta Nayiba Buekeleho Javiera Arguetu.

,,Ak má niekto aktíva v bitcoinoch a dosiahne vysoké zisky, nebude platiť daň. Z navýšenia kapitálu ani z príjmu sa nebudú platiť žiadne dane,” uviedol.

El Salvador tvrdí, že týmto spôsobom chce do svojej krajiny prilákať zahraničných investorov a ich kapitál. Do tejto kategórie by mohli patriť napríklad ťažiari Bitcoinu, ktorý by mohli pre svoje podnikanie využívať energiu z bohatých zelených zdrojov z vulkánov, čo by pre nich mohla byť win-win situácia.

Kritici naopak upozorňujú, že takéto podmienky môžu podporiť rozmach čierneho trhu a využívania Bitcoinu na trestnú činnosť od predaja drog až po financovanie terorizmu. El Salvador sa však bráni tvrdeniami, že používanie Bitcoinu je v krajine regulované a v súlade s medzinárodným právom, s čím krajine pomáha Stredoamerickej banky pre ekonomickú integráciu (CABEI).

Prečítajte si tiež: Bitcoin platidlom na Ukrajine už v roku 2023? Tvrdí to ruský profesor

Zmieňované kroky El Salvador sa dlhodobo nepáčia Svetovej banke, ktorá odmietla pomôcť krajine s integráciu Bitcoinu ako platidla odôvodnením, že v súvislosti s Bitcoinom sú zjavne pochybnosti týkajúce sa jeho ekologickosti a transparentnosti. Medzinárodný menový fond (MMF) má zas obavy týkajúce sa “makroekonomických, finančných a právnych problémov”.

Pokiaľ ide o mediálny pohľad, v mainstreame sa zatiaľ striedajú články naznačujúce, že El Salvador povedie tento krok “do záhuby” s článkami, ktoré vyzdvihujú potenciál Bitcoinu v El Salvador v spojení s remitenciami.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.