Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Medzinárodný menový fond vidí možné problémy s legalizáciou Bitcoinu v El Salvador

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Dalo sa očakávať, že mnoho politikov ale aj regulačných orgánov či medzinárodných organizácii nebude veľmi nadšených z rozhodnutia El Salvador urobiť z Bitcoinu (BTC) svoje zákonné platidlo. Tento nečakaný krok totiž môže narušiť súčasné nastavenie medzinárodného práva a tiež pohľad rôznych vládnych inštitúcii na to, ako vôbec k Bitcoinu z pohľadu práva pristupovať.

Rozhodnutie El Salvador označiť Bitcoin ako svoje zákonne platidlo nepotešilo ani Medzinárodný menový fond (IMF). Jeho hovorca Gerry Rice na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedol:

,,Prijatie bitcoinu ako zákonného platidla nastoľuje množstvo makroekonomických, finančných a právnych problémov, ktoré si vyžadujú veľmi dôkladnú analýzu, preto tento vývoj pozorne sledujeme a budeme pokračovať v konzultáciách s úradmi. Kryptomeny môžu predstavovať významné riziká a pri ich riešení (daných rizík pozn.red.) sú veľmi dôležité účinné regulačné pravidlá.”

Portál DeCrypt upozorňuje, že prezident El Salvador Nayib Bukele je síce v bitcoinovej komunite teraz hrdinom, no v očiach mnohých západných veľmocí je vnímaný za autokrat, ktorý posilňuje svoju moc. V našich článkoch sme už zmieňovali, že jeho imidž naštrbili medializované korupčné kauzy jeho vlády, “zbavenie sa” piatich sudcov najvyššieho súdu či výmena generálneho prokurátora krajiny.

Medzinárodný menový fond dodal, že má v záujme tému legalizácie Bitcoinu v El Salvador prediskutovať čím skôr priamo s prezidentom Bukelem. Tento potvrdil, že online rozhovor bol naplánovaný už na štvrtok, čiže v čase písania tohto článku sa už udial. Zatiaľ však nie je známy jeho obsah a teda ani jeho závery.

Bukele pokračuje v medializácii jeho nápadu

Salvádorský prezident medzitým pokračuje v propagácii svojho čerstvého nápadu umožniť firmám z rôznych kútov sveta ťažbu Bitcoinu v jeho krajine za pomoci zdrojov z čistej 100% obnoviteľnej energie z vulkanickej činnosti. Téme sme sa podrobne venovali v tomto článku.

Bukele na Twitteri zverejnil ďalšie zábery z oblastí, do ktorých by sa mohli nasťahovať firmy ťažiace Bitcoin. ,,Poslal som dron, aby natočil nové “studne”. Krásna dúha. Bitcoinová ťažba pomocou vulkánov,” uviedol k prvému videu. K tomu druhému, na ktorom je vidieť už zapnutú elektráreň poháňanú sopečnou činnosťou dodal: ,,Čoskoro to bude vyzerať takto. Pol míle odtiaľ bude fabrika ťažiaca bitcoiny.”

https://twitter.com/nayibbukele/status/1403168649234485252

Bukele taktiež reagoval na “tweet“ agentúry Reuters, ktorá sa pýtala, či dokážu vznikať peniaze za pomoci vulkánov, na čo odpovedal: ,,Áno, budú.”

https://twitter.com/nayibbukele/status/1403021986650075140

Zdroje: Twitter, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne