Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Vzniklo prvé NFT na sieti Dogecoin! Ako je to však možné, keďže nepodporuje smart kontrakty?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pred pár dňami sa podarilo vytvoriť vôbec prvé NFT na sieti Dogecoin. Vo všeobecnosti to vyvolalo viacero otázok, keďže táto sieť nepodporuje smart kontrakty.

Mint prvého NFT na Dogecoin blockchaine

Vývojár, ktorý na Twitteri vystupuje pod názvom Inevitable360, sa oficiálne stal prvou osobou, ktorá vytvorila NFT na blockchaine Dogecoin po tom, čo v pondelok zverejnil screenshot tejto transakcie. Inevitable360 týmto tweetom rozprúdil búrlivú diskusiu po tom, čo dokázal vytvoriť NFT na blockchaine, ktorý nepodporuje smart kontrakty. Až doteraz totiž vznikali NFT len na sieťach, ktoré tieto kontrakty umožňujú – napríklad Ethereum, Solana, Elrond a podobne. 

Celá realizácia transakcie stála iba 0,1 Doge, čo je neuveriteľne malý poplatok v porovnaní s nákladmi na razenie NFT na iných blockchainoch. Vývojár dodal, že čakali, kým vývojári z Dogecoin Core skutočne potvrdia, že to, čo zverejnil, skutočne fungovalo. Neskôr zverejnil na svojom účte aj tweet, v ktorom ukazoval úspešný predaj tohto NFT.

Možnosť raziť NFT na blockchaine, ako je blockchain Dogecoin, nepochybne zmení celé smerovanie, pretože transakcie budú výrazne lacnejšie. Okrem toho budú mať milióny priaznivcov Dogecoinu okrem držania svojho Dogecoinu a uskutočňovania transakcií s ním aj viac prípadov využitia. Digitálne aktívum sa takmer úspešne zbavilo svojej povesti vtipu a tento novoobjavený nástroj by mohol byť zavŕšením tohto procesu.

Najväčší súper Dogecoinu – Shiba Inu, svoje vlastné NFT už niekoľko týždňov má. Viac si môžete prečítať v tomto článku.

Adopcia stúpla

Počas tohto roka sme boli svedkami mnohých spoločností, či reťazcov, ktoré prijímajú Dogecoin ako platobný prostriedok. Tesla je posledná spoločnosť, ktorá najnovšie akceptuje platby v DOGE po nedávnom vyhlásení generálneho riaditeľa Elona Muska tejto spoločnosti. Musk uviedol, že výrobca automobilov začne prijímať digitálne aktíva za tovar. Musk, známy ako Dogefather, bol vždy veľkým zástancom Dogecoinu. Začiatkom roku 2021 generálny riaditeľ sám spôsobil, že cena tejto kryptomeny po jeho tweetovaní niekoľkokrát vzrástla. Tentoraz to nebolo iné, keďže oznámenie Tesly po zverejnení tweetu zvýšilo cenu Dogecoinu o 30 %.

Viac o tejto téme sme písali v našom ďalšom článku:

Tesla bude prijímať platby v DOGE, auto si však za Dogecoin nekúpite

Pokiaľ vás zaujíma viac o NFT, môžete sa pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny, kde pravidelne pridávam rôzny tipy a postrehy (nielen) z tejto oblasti. V skupine je už cez 3000 členov.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Sú kryptomeny sú nadhodnotené? Toto tvrdenie podporujú viaceré argumenty

Riaditeľ Payne Capital Management: „Kryptomeny sú jednou z najväčších bublín v histórii“

Fotograf kúpil NFT za 400 USD, teraz ho predal za 1,4 milióna: „Zmenilo mi to život“

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Aktuálne máte možnosť získať predplatné na trading botov na 2 roky v 75% zľave!

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Bitcoinist

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.